Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne ailesi ile birlikte yüzmeye gelen ve gölde kaybolan çocuklardan biri kurtarılırken, diğerini arama kurtarma çalışmaları sürüyor.
Edinilen bilgilere göre, bayram tatilinde Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'ne gelen ve isimleri henüz belirlenemeyen ailenin iki çocuğu suya girdi. Salda Gölü'ne giren iki çocuk bir süre sonra akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Ailenin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Cankurtaranlar tarafından çocuklardan biri bulunup kurtarılırken diğer çocuğu ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgeye Antalya’dan da Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin sevk edildiği öğrenildi.
Salda Gölü'nde ilk sıcak hava balonu uçuşu gerçekleşti. UNESCO ödüllü sipsi ustası Mehmet Bedel, balonda sipsi çalarak tarihe geçti. Detaylar haberimizde...
Türkiye'nin Maldivleri olarak da bilinen Salda Gölü'nde balon turizmi başladı. Güneşin doğuşuyla birlikte 11 balon gökyüzüne yükseldi ve eşsiz manzaralar ortaya çıktı.
Nesli tükenme tehlikesi altında olan kızıl geyiklerden biri, Yeşilova Salda Kayak Merkezi yolunda yola inerek vatandaşların dikkatini çekti. Detaylar için tıklayın...
Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu ve bölgenin kış turizmi ve yayla turizmi açısından potansiyelini değerlendirdi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın düzenlenen proje ile Salda Gölü çevresine bırakılan 23 kızıl geyikten biri vatandaşlar tarafından görüntülendi.
Salda Gölü'nde şişme at şeklindeki oyuncağıyla açığa sürüklenen 9 yaşındaki Ayşe Sıla, Gökhan Aslan'ın kahramanca çabasıyla kurtarıldı.
Yorumlar (0)