Samsun / Çarşamba

Samsun Çarşamba'dan eğitim desteği

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesi bin öğrencinin kırtasiye gereçlerini karşılayan Çarşamba Belediyesi, ilçedeki okulların bakım ve çevre düzenlemesini de gerçekleştirdi. Devamı haberimizde..

Samsun Çarşamba'dan eğitim desteği

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesi bin öğrencinin kırtasiye gereçlerini karşılayan Çarşamba Belediyesi, ilçedeki okulların bakım ve çevre düzenlemesini de gerçekleştirdi. Okula yeni başlayan uyum sürecindeki öğrencilere Çarşamba Belediyesi Tiyatro Topluluğunun hazırlamış olduğu “İbiş Okula Başlıyor” isimli oyun sergilendi.
2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi başlarken öğrencileri okula dönüş sevinci aldı. Çarşamba Belediyesi ders zili çalmadan önce bin öğrencinin kırtasiye gereçlerini karşıladı. Çarşamba Belediye Başkan Halit Doğan, “Öğrencilerimiz okuluna mutlu dönsünler, velilerimize de biraz katkımız olsun diye kırtasiye setlerimizi hazırladık. Okullarımızda çevre düzenlemelerini gerçekleştirdik, tiyatro topluluğumuzun hazırladığı “İbiş Okula Başlıyor” tiyatro oyunu ile öğrencilerimizi karşılıyoruz” dedi.

“Çocuklarımız en iyi şartlarda, en temiz okullarda eğitim görmeyi hak ediyorlar”
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Eğitim kenti Çarşambamızda; öğrencilerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi başlarken ilçemizdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize kırtasiye malzemesi desteği sağlıyoruz. Bin öğrencimizin malzemeleri hazır, ihtiyaca göre sayımızı arttıracağız. İçlerinde kalem kutusundan defterine, boya kaleminden coğrafya atlasına öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı her şey var. Eğitim yuvalarımızı öğrencilerimiz için hazırlamayı sürdürüyoruz. İlçemizdeki ilkokullarda; çevre temizliği, budama, ot biçme ve yıkama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız en iyi şartlarda, en temiz okullarda eğitim görmeyi hak ediyorlar. Okula dönüş zili çalarken öğrencilerimizi bizden bir sürpriz bekliyor. Belediyemizin Tiyatro Topluluğunun hazırlamış olduğu “İbiş Okula Başlıyor” adlı tiyatro oyunumuz ile öğrencilerimizi karşılıyoruz. Öğrencilerimize öğrenmeye doyamayacakları bir eğitim dönemi diliyorum” diye konuştu. İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta Keşkek Etkinliği Muhtar Çeltikçi'den davet
Bölgesel

Bucak'ta Keşkek Etkinliği Muhtar Çeltikçi'den davet

Burdur'un Bucak ilçesinde, Oğuzhan Mahallesi Muhtarlığı ve hayırsever vatandaşların desteğiyle 22 Eylül Cuma günü keşkek etkinliği düzenlenecek.

Hatay'ın En Lezzetli Döneri Bucak'ta Biglez Döner hizmete açıldı
Tanıtım

Hatay'ın En Lezzetli Döneri Bucak'ta Biglez Döner hizmete açıldı

BİGLEZ DÖNER, Bucak'a yeni bir lezzet getirdi. Hatay usulü dönerin eşsiz lezzetini tatmak için BİGLEZ DÖNER'i mutlaka deneyin.

Avukat Nasıl Olunur? Şartlar ve Tavsiyeler
Yaşam

Avukat Nasıl Olunur? Şartlar ve Tavsiyeler

Avukat olmak için gerekli şartlar ve avukatlık mesleğine başlamak için tavsiyeler.

Beğenilme Arzusunu Yönetmek: 5 İpucu
Yaşam

Beğenilme Arzusunu Yönetmek: 5 İpucu

Beğenilme arzusu, insanın doğasında olan doğal bir arzudur. Ancak, bu arzuyu sağlıklı bir şekilde yönetmek önemlidir. İşte beğenilme arzusunu yönetmene yardımcı olacak 5 ipucu.

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Arz Sorunu Çözülecek
Bölgesel

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Arz Sorunu Çözülecek

SEDDK, zorunlu trafik sigortasında poliçe kesilememesi sorununu çözmek amacıyla "Riskli Sigortalılar Havuzu" ve "Trafik Teklif Platformu" uygulamalarını hayata geçirdi. Bu uygulamalar ile birlikte, zorunlu trafik sigortası arz sorununun çözülmesi bekleniyor.

Araç Muayenelerinde Yeni Dönem Başlıyor: İşte Değişiklikler
Yaşam

Araç Muayenelerinde Yeni Dönem Başlıyor: İşte Değişiklikler

TÜVTÜRK, araç muayenelerinde önemli yeniliklere gidiyor. Egzoz gazı emisyon ölçümü, traktörler ve e-rapor dönemi gibi yeni uygulamalar hayata geçiriliyor.