Samsun’da sağanak etkili olurken, meteorolojiden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi konularda dikkatli olunması uyarısı yapıldı.
Kent merkezi ve ilçelerde sabah saatlerinde başlayan yağmur ilerleyen saatlerde sağanağa dönüştü. Sağanak nedeniyle bazı alt geçit, cadde ve yollarda su birikintisi meydana geldi. Kuvvetli ve sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise tente ile ağaç altlarına girerek yağıştan korunmaya çalıştılar.
Kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü yağışlar hakkında yaptığı uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Sinop il geneli ile Kastamonu, Tokat ve Amasya’nın kuzey kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Sinop’un kıyı ve doğu kesimleri, Kastamonu’nun doğu kıyıları ile Ordu’nun kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların; Samsun ve Sinop’un kıyı ve doğu kesimleri, Kastamonu’nun doğu kıyıları ile Ordu’nun kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Hava sıcaklığının ise 1 ila 3 derece azalması bekleniyor” ifadelerine yer verildi.
Samsun’daki yağışlı havaların 12 Ekim Perşembe gününden itibaren yerini parçalı bulutlu ve güneşli bir havaya bırakması tahmin ediliyor. İHA
Zonguldak’ta sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar iş hanlarına ve dükkanlara sığındı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi’nde yağmur suyu drenaj çalışması başlattı.
Burdur'un Bucak ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Bucak Yeni Sanayi Sitesi sular altında kaldı. Yoğun yağışlar sonucu sanayi sitesindeki iş yerleri ve araçlar zarar gördü.
Meteorolojinin sarı kodlu uyarı vererek, kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Bayburt'ta, sağanak yağış ve fırtına etkili oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış uyarılarının ardından Denizli’nin Tavas ilçesinde etkili olan yağış çiftçinin yüzünü güldürdü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış uyarılarının ardından Denizli’nin Tavas ilçesinde etkili olan yağış çiftçinin yüzünü güldürdü.
Yorumlar (0)