Sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda indirim

BOTAŞ, mart itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı.

Sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda indirim

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte enerji sektörü, küresel çapta büyük fiyat artışlarına sahne oldu.

Türkiye'de de bu kalemlerde savaştan bu yana büyük artış oldu.

Bu artışlar devlet tarafından meskende belli oranlarda sübvanse edilirken BOTAŞ, sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda indirime gidiyor.

Sanayi ve elektrik üretiminde indirim

Yapılan açıklamaya göre mart itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidilecek.

Kurumun internet sayfasında mart ayı tarife tablosu paylaşıldı. Buna göre mesken abonelerinde fiyat tarifesi sabit kaldı.

Sanayi ve elektrik üretiminde tarife

Buna göre sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1.000 metreküp doğalgazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 11 bin 850 lira olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1.000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak açıklandı.

WhatsApp üzerinden yüksek gelirli iş teklifi dolandırıcılığı!WhatsApp üzerinden yüksek gelirli iş teklifi dolandırıcılığı!

0850'li hatları mesken edinen dolandırıcılar gözlerine kestirdikleri vatandaşları, gönderdikleri yüksek kazançlı iş teklifi mesajlarıyla mağdur ediyor.
 
Her çocuk farklı tepkiler verebiliyor yas tutmalarına izin verilmeliHer çocuk farklı tepkiler verebiliyor yas tutmalarına izin verilmeli

Her çocuğun felaketler karşısında verdiği tepkinin farklı olduğunu belirten uzmanlar, saldırganlaşma, tartışma, zorbalık ve sessizleşip içine kapanma gibi tepkilerin görülebileceğini ifade ediyor.
 
Gölhisar'da nişanda takılan paraları depremzedelere bağışladıGölhisar'da nişanda takılan paraları depremzedelere bağışladı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde yaşayan ve geçtiğimiz haftalarda nişanlanan Zeynep Demirci, kendisine takılan tüm paraları, depremzedelere bağışladı.
 
Sonsuz Kimyasallar nedir ? Alternatifleri nelerdir ?Sonsuz Kimyasallar nedir ? Alternatifleri nelerdir ?

Yapışmaz tencerelerden gıda ambalajlarında yaygınlıkla kullanılan bu maddeler neden ''sonsuz kimyasallar'' olarak biliniyor?

ensonhaber

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Gece uyurken, kapatıp tasarruf yaptığını düşünenler dikkat!
Yaşam

Gece uyurken, kapatıp tasarruf yaptığını düşünenler dikkat!

Kombi ile evinizin daha kolay ısınmasını sağlayacak püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte dikkat edilmesi gereken önemli detaylar…

Elektrik ve doğalgazda indirim müjdesi
Bölgesel

Elektrik ve doğalgazda indirim müjdesi

İndirim müjdesinin detaylarını açıklayan Bakan Dönmez, "Şubat başında yüzde 16'lık indirim olacak" ifadelerini kullandı.

Kombiler yanlış kullanılıyor faturalar artıyor!
Bölgesel

Kombiler yanlış kullanılıyor faturalar artıyor!

Kış aylarının etkisini giderek hissettirmeye başladığı bu günlerde, evleri ısıtmak için kullandığımız kombiler, yapılan hatalardan dolayı cep yakabiliyor. Alınacak basit önlemler sayesinde, kabarık faturaların önüne geçmek mümkün!

Toplam 710 milyar metreküp rezerve ulaştık
İş Dünyası

Toplam 710 milyar metreküp rezerve ulaştık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yeni doğalgaz rezervi ile ilgili ayrıntıları düzenlediği basın toplantısında paylaşarak enerjide bağımsızlığın hedeflendiği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çaycuma'da 58 milyar metreküplük rezerv müjdesi
İş Dünyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çaycuma'da 58 milyar metreküplük rezerv müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisinin Çaycuma 1 sahasında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfettiğini duyurdu.

Rusya'dan Türkiye'de gaz merkezi mesajı
İş Dünyası

Rusya'dan Türkiye'de gaz merkezi mesajı

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Türkiye'ye gaz merkezi kurulmasıyla ilgili kararın 2023'te verileceğini belirtti.