MANİSA (İHA) - Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ortaokul öğrencilerinin sahne aldığı üç perdelik 'Söyleyeceklerimiz var' isimli skeç izleyenlerden büyük beğeni topladı.
Sene içerisinde drama derslerine katılan öğrenciler katıldıkları kursun finalini sahnede tamamladı. Öğretmenleri Pınar Yalçın'ın yazdığı oyun, Sarıgöl Atatürk Gençlik Merkezi'nde sahne aldı.
Pınar Yalçın, drama etkinliklerinin çocuklarda olumlu gelişim sağladığını, etkinlikleri yaparken öğrencilerin hayal dünyalarını geliştirmeye çalıştıklarını, oyunları yazarken de onları yazma sürecine dahil ettiğini söyledi.
"Söyleyeceklerimiz Var" adlı üç perdelik oyununun çocukların fikir ve yorumlarıyla ortaya çıktığını belirten Yalçın, kültür ve sanat konusunda Sarıgöl'ün çocukları ve gençlerinin imkanlara ihtiyacı olduğunu, bu nedenle çalışmaları yaparken eldeki imkanları öğrencilerin beklentilerini karşılayacak nitelikte kullanmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.
Önümüzdeki günlerde Halk Eğitimi Merkezi, ilkokul öğrencileri de kurs sonu etkinlikleri ve tiyatroları ile sahnede olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, Yıldız Kenter Sahnesi’nde gitar konseri verdi.
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları tarafından "Tutku Senin, Sahne Senin" sloganıyla düzenlenen Orkestralar Festivalinde lise öğrencileri sahne aldı.
Hakkari Valisi Ali Çelik, “Geleceğin Teknoloji Yıldızları Yetişiyor” adlı tiyatro gösterisine katılarak, gençlerin teknolojiye olan ilgisi ve bu alandaki potansiyellerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Marmaris Belediyesi tarafından ‘Gençlik Bayramı’nda sahne gençlerin’ sloganıyla düzenlenen iki günlük programda Marmaris’in genç müzik grupları sahne alacak.
Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, sahneleyecekleri “Milli Mücadelenin Aydınlık Kahramanları” isimli tiyatro oyunuyla, izleyenleri milli mücadele ruhuyla geçmişte yolculuğa çıkaracak.
Yozgat’ın ilk ve tek profesyonel tiyatro ekibi olan Tiyatro Sürmeli tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla hazırlanan ve Soner Tumgan’ın yazıp yönettiği tek perdelik komedi oyunu “ Defineciler “ Yozgatlı sanatseverlerden tam not aldı.
Yorumlar (0)