15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hizmet yapmadığını ileri sürerek eleştirdi.
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, 2019 Mahalli İdaresi Seçimleri sonrası "mazbatamı verin görevimi yapacağım" diyen İmamoğlu’n sözlerini hatırlatarak ‘yetişmedi, yapmadık, hatırlamıyorum’ cümlelerini duyduklarını söyledi. İmamoğlu’nun her afette İstanbul’u, İstanbulluyu kendi haline terk eden, İngiliz Büyükelçisiyle rakı balık yapan, ‘tatil bana yakışıyor’ diyen bir belediye başkanı olduğunu belirten Gündüz, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ama hakkını verelim, teröristlere kürsüden selam göndermekte bayağı mahirsin. Ülkenin bölünmez bütünlüğüne göz diken ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyen çizgisini beğendiğin Selahattin Demirtaş’a selam göndermeyi görev edinmişsin. Biz şehit ve gazi aileleri olarak, vatanın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışan başta İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerimize kahraman jandarma teşkilatımıza tüm emniyet teşkilatımıza ve güvenlik korucularımıza şükranlarımızı sunarız.”
Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Tokat'ın Almus ilçesi Kınık Belediye Başkanlığı görevini devralan Hacı Yusuf Geçene, önceki başkan Güven Arslan döneminde işe alınan 4 işçiyi işten çıkardı.
Denizlili altı gönüllü, İsrail vahşetine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yürüyüşe geçti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, Anadolu basınının zor durumda olduğunu belirterek, tasarruf tedbirleri genelgesine sert tepki gösterdi. Yerel basının susturulmasının demokrasiye zarar vereceğini vurguladı. Detaylar için tıklayın.
Denizli’de Honazlı kiraz üreticilerinin ardından Buldanlı çilek üreticileri de düşen fiyatlara tepki gösterdi. Sezon başında tarlasından toptan 30 TL’den satılan çilek fiyatı 20 TL ye düştü. Üreticiler çilek toplamaktan vaz geçti.
Eğitim-İş Sendikası Aydın Şubesi yaptığı basın açıklaması İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayarak uluslararası toplumlara çağrıda bulundu.
Yorumlar (0)