Antalya

Selvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdi

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bitki üretim tesisi ile sosyal hizmet tesislerini ziyaret etti.

Selvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdi

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bitki üretim tesisi ile sosyal hizmet tesislerini ziyaret etti. Hıdırellez nedeniyle gül diken Kılıçdaroğlu, kadın ve çocuklar için dilek tutarken, “Güzel günler görelim” temennisinde bulundu.
Antalya’da bulunan Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesisleri ile üretim seralarında incelemelerde bulundu. Selvi Kılıçdaroğlu ilk olarak İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hurma’daki bitki üretim tesisini gezdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de eşlik ettiği ziyarette ilk olarak mevsimlik tohum atım bölümüne geçildi. Burada çalışan kadınlarla bir süre sohbet eden Selvi Kılıçdaroğlu, tohum atımı yaptı. Mevsimlik çiçeklerin üretildiği bölümde kadın işçilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ardından çelikleme yöntemiyle bitki üretimini yerinde gördü.

Yıllık 50 milyon tasarruf

Tesiste 7 milyonu mevsimlik çiçek, geri kalanı çalı formunda bitki olmak üzere yılda 20 milyon üretim yapıldığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi üretimi sayesinde yıllık 50 milyon TL tasarruf sağladığını da belirtti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu tohumdan dikime çiçek ve bitkilerin üretim evreleri hakkında Selvi Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

Hıdırellez için gül dikti

Çim yapımı hakkında da bilgi alan Selvi Kılıçdaroğlu daha sonra Hıdırellez için gülfidanı dikti. Kılıçdaroğlu, gülfidanı altına dilek bilekliği marteniçka bağlayarak “Güzel günler görelim. Baharın bereketi ülkemizin her yanını sarsın” temennisinde bulundu. Selvi Kılıçdaroğlu, ziyaret sonunda Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) üyesi kadınların ikram ettiği pişiden yedi. Kadınlar, Kılıçdaroğlu’na içinde kendi imalatları olan yöresel ürünlerin yer aldığı sepet hediye etti.

Barbaros çay bahçesini gezdi

Selvi Kılıçdaroğlu ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesis olarak yenilediği Barbaros Aile Çay Bahçesi’ni gezdi. Kılıçdaroğlu, burada personel ve vatandaşlarla sohbet etti.

Miniklerle bir araya geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yenigün Kreşi’ni de ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu, miniklerle bir araya geldi. Sınıfları gezen Kılıçdaroğlu, öğrencilerle boyama yaptı. Kreş öğrencileri ziyarette mini bir gösteri sundu. Gösteriyi büyük bir keyifle izleyen Selvi Kılıçdaroğlu, öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Emekliler ve üreten kadınlarla buluştu

Selvi Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İsmet İnönü Parkı içindeki Emekli Kahvesi’ni de ziyaret ederek, emeklilerle buluştu. Emeklilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, ardından Emekli Kahvesi yanındaki Kadın Kooperatifleri Satış Alanı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği kadın üreticilerle bir araya geldi. Kadın Kooperatiflerinin üretip satışa sunduğu ürünleri inceleyen Selvi Kılıçdaroğlu, kadın emeğinin önemine dikkat çekti.

Selvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdiSelvi Kılıçdaroğlu Antalya'da bitki üretim tesisini gezdi

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 2
  GÜLDÜM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  ÜZÜLDÜM
 • 1
  BEĞENMEDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

CHP'li eski vekilden Kılıçdaroğlu'na seçim eleştirisi
Bölgesel

CHP'li eski vekilden Kılıçdaroğlu'na seçim eleştirisi

CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, 28 Mayıs ve 1 hafta sonrası gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ni değerlendirdi. İşte detaylar...

28 Mayıs 2023 Burdur Bucak seçim sonuçları
Bölgesel

28 Mayıs 2023 Burdur Bucak seçim sonuçları

Tüm Türkiye'nin günlerdir beklediği ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri tamamlandı. Burdur'un Bucak ilçesinde sandıkların tamamı açıldı. Peki Bucak'ta Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu kaç oy aldı? İşte resmi rakamlar

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Burdur Bucak'a geliyor
Bölgesel

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Burdur Bucak'a geliyor

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanmak için çalışmalarını sürdürürken, Burdur'un Bucak ilçesine de CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel geliyor.

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı
Bölgesel

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 2. tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. 7 Maddelik protokolün detaylarını da paylaştı. İşte detaylar...

Göker'e Kılıçdaroğlu'ndan Denizli görevi
Bölgesel

Göker'e Kılıçdaroğlu'ndan Denizli görevi

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’de Kılıçdaroğlu’nun isteği ile Denizli’ye görevlendirildi

Kılıçdaroğlu Antalya'da konuştu
Bölgesel

Kılıçdaroğlu Antalya'da konuştu

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erzurum milli kurtuluş mücadelemizin en önemli kentlerindendir. İşte detaylar...