Serdivan Belediyesi azalan kan stoklarına Kızılay Kan Merkezi ile birlikte düzenlediği “Kan ver Hayat Kurtar” kampanya ile destek oldu.
Serdivan Belediyesi Hizmet Binası önüne kurulan kan aracında görevliler gün boyu gönüllü bağışçıları misafir etti. Vatandaşların yanı sıra meclis üyeleri, belediye çalışanları da kan kampanyasına destek oldu. Programa Kaymakam Ali Candan, Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Ömer Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Nuri Çiftçi, AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı, AK Parti Serdivan İlçe Başkan yardımcıları ve Serdivan Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.
Kan ihtiyacının özellikle hastalar başta olmak üzere şifa bekleyen tüm vatandaşlar için önemli olduğunu dile getiren yetkililer, verilen her ünite kanın en az üç kişinin yaşama tekrar tutunmasına vesile olduğunu ifade ederek; azalan kan stoklarının tekrar eski seviyelerine ulaşması için herkesi gönüllü kan bağışçısı olmaya davet ettiler. İHA
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde ikamet eden çocukları olmayan 55 yaşındaki bir çift, tüm varlıklarını Kızılay'a bağışlayarak yürekleri ısıttı.
Türk Telekom ve Kızılay arasında gerçekleştirilen iş birliğiyle, deprem bölgesindeki öğrenciler için eğitim ve teknoloji desteği devam ediyor. T
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Türk Kızılay Bolu Şubesi gönüllüleri Huzurevi’nde kalan kadınların ‘Anneler Günü’nü kutladı.
Türk Kızılayı Düzce Şubesi Kadın Kolları Yönetimi, Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları çatısı altında, kursiyerlerin de desteği ile kan damlası anahtarlık üretiyor.
Yorumlar (0)