Şırnak’ın Silopi Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince Yamaç mezrasının su sorunu giderildi.
Silopi Çardaklı köyüne bağlı Yamaç mezrasının su kuyusu kurumuştu. Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği, yeni sondaj için çalışma başlattı. 300 metre derinlikten çıkan suyla mezranın su sorunu çözüldü.
Köylülerle bir araya gelen Kaymakamı Chat Koç, su kuyusunun mezraya hayırlı olmasını diledi. İHA
Burdur ve Bucak'ta yaşanan su sorunu için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde önemli bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda, bölgenin su kaynaklarının sürdürülebilirliği ve daha etkin kullanımı için stratejiler belirlendi.
Bucak Belediyesi, Kikez mevkiindeki yeni içme suyu sondajı ile ilçenin su sorununa kalıcı çözüm bulmak için var gücüyle çalışıyor. Detaylar burada...
Burdur Bucak'ta çiftçiler Mustafa Talay ve Süleyman Sarı, sulama sistemlerindeki sorunlar nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi. Detaylar burada...
Burdur'da İnsuyu Bölgesi'nde artan sulu tarım nedeniyle belediyeye ait su pompalarında verim düşüşü yaşandığı ve bu durumun şehirdeki içme suyu depolarında hızlı bir azalmaya neden olduğu belirtildi.
Bucak'ta kuraklık ve su kıtlığı endişesi artıyor. Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü ziyaret ederek su sorununun çözümü için önerilerde bulundu.
AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur'un içme suyu sorununa orta vadede (10-15 yıl) çözüm getirecek Senir Suyu Göl Geçişi projesinin son aşamaya geldiğini ve önümüzdeki bir iki hafta içinde onaylanmasını beklediğini duyurdu.
Yorumlar (0)