Osmangazi Belediyesi, dev meydanda birbirinden ünlü isimleri ağırlamayı sürdürüyor. Osmangazi Meydanı’nın resmi açılış öncesi tanıtım etkinlikleri kapsamında, coşku Sinan Akçıl konseri ile devam etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldığı konserde, gençler Akçıl’ın şarkılarıyla unutulmaz bir akşam yaşadı.
Osmangazi Meydanı resmi açılış öncesi tanıtım etkinlikleri, dolu dizgin devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türk Rap müziğinin parlayan ismi Sefo ve başarılı genç şarkıcı Bilal Sonses’in konser verdiği dev meydanda, son olarak Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Sinan Akçıl sahne aldı. Konsere Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Konseri izlemeye gelen büyük küçük hemen herkes Akçıl’ın şarkılarına tek bir ağızdan eşlik etti. Gençler ve çocuklar dans ederek gönüllerince elendi. Kendi bestelerinin yanı sıra farklı şarkıcıların eserlerine de konserinde yer veren Akçıl, şarkıları ve dansları ile hayranlarını coşturdu.
Sahneye çıkarak vatandaşları selamlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ünlü şarkıcıya Osman Gazi biblosu hediye etti. Konsere katılan gençlere de teşekkür eden Başkan Dündar, “Osmangazi Meydanı sizindir. Bu meydan, Bursa’nın buluşma noktasıdır. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni tüm dünya gördü. Aranızda görmeyenler varsa mutlaka gidip görsünler. Gençler, sizler her zaman benim yanımda oldunuz. Bizim de sizler için etkinliklerimiz, eserlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.
25. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’ı makamında ziyaret etti.
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yaz spor okulları kapsamında tenis branşında eğitim alan sporcularla buluştu.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Hasköy-Teknepınar Bulvar Yolu yapım çalışmasına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini belirtti.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı devam eden Talas Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Yürütülen çalışmaları ve gelinen aşamayı yerinde gören Başkan Yalçın, yetkililerden bilgi aldı.
Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, aşırı yağışlar nedeniyle ağaçların devrildiği Millet Bahçesi bölgesinde incelemelerde bulundu.
İzmir’de kırsal alanın korunması ve kalkınması için kurulan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yerel paydaşlarla sahaya inmeye başladı.
Yorumlar (0)