Sinop’ta son yıllarda gerçekleştirilen festival ve hayata geçirilen girişimlerle adını ulusal arenada sıkça duyuran Sinop Lakerdası belgesel film oluyor.
Sinop Ticaret ve Sanayi Odası girişimiyle Coğrafi İşaret Belgesi alan Sinop Lakerdası, yapımcılığını Sinop Kültür ve Turizm Derneği’nin üstlendiği ’’Buzda değil Tuzda Balık’’ belgeseli festivalin ilk gününde izleyiciyle buluşacak.
Sinop Kültür ve Turizm Derneği’nce organize edilen başta Sinop Belediyesi ve çeşitli sponsorlarla iş birliği içerisinde düzenlenen Lakerda Festivali bu yıl dördüncü kez düzenlenecek. Filmografisinde çevre temalı belgeseller barındıran Sinoplu yönetmen Caner Özdemir ’’Buzda Değil Tuzda Balık’’ belgeseliyle festival açılışında izleyiciye merhaba diyecek. Belgesel, festival sonrasında film festivallerine de gönderilerek Sinop’un tanıtımına katkı sağlanacak. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)