Burdur İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, asrın felaketinin ardından depremin etkilediği kentlerden birisi olan Hatay'da ziyaretlerde bulundu.
Burdur İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram, depremden en çok etkilenen yerlerden biri olan Hatay'ın Samandağ ilçesi ile Defne ilçesini ziyaret etti.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri, 6 ambulans ve 18 personel ile deprem bölgesi Hatay'ın Samadağ ilçesinde görevlerine devam ediyorlar.
İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram Hatay Samandağ ilçesinde personelleri ziyaret ederek, verilen sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdi ve ihtiyaçlarını dinleyerek giderilmesi için gerekli talimatları verdi.
Bölgede yer alan ve tarama faaliyetlerine katılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibine eşlik eden Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Sırrı Şenbayram çadırları tek tek ziyaret ederek, ihtiyacı olan depremzedeleri muayene etti ve tedavi gereken hastalara ilaç temininde yardımcı oldu.
Sağlık İl Müdürü Şenbayram, Hatay'ın Samandağ ilçesinin ardından Defne ilçesine geçti. Burada koordinatör Vali olarak görev yapmakta olan Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın emirlerini aldı.
Ayrıca bölgede görev yapmakta olan Özel İdare Genel Sekreri Asım Ertilav ve İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın ile görüştü.
Ayrıca Hatay AFAD'da konuşlu sahra çadırında sağlık hizmeti sunan Burdur İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibini ve yine aynı yerleşkede konuşlanan Çevre Sağlığı Hizmetini sunmakta olan personelleri ziyaret etti.
Kistik Ekinokokkoz (Kist Hidatik) parazitin sebep olduğu, ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalıktır. Belirtileri ve korunma yolları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Burdur’da 25 Mayıs'ta yaşanan diyaliz olayı sonrası hastaların güncel durumları açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen son bilgiler ve gelişmeler hakkında detaylı bilgi edinin.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans kazalarının önlenmesi, etkin ve verimli bir hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personeline "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE)" periyodik olarak verilmektedir.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Temel Eğitim" programı kapsamında ambulans personeli acil durumlara müdahale becerilerini geliştirdi. Törende hizmet içi eğitimlerin önemi vurgulanırken, katılımcılara belgeleri takdim edildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Murat Erk kimdir? Dr. Musa Murat Erk biyografisine buradan ulaşabilirsiniz...
Yorumlar (0)