Sivas

Sivas'ta Dayıları babası ve kardeşlerini öldürdü, onlar da hayatlarından endişe ediyor

kendi canlarının da tehlikede olduğunu söyleyerek, dayılarının biran önce yakalanmasını istedi. Devamı haberimizde

Sivas'ta Dayıları babası ve kardeşlerini öldürdü, onlar da hayatlarından endişe ediyor

Sivas’ta geçtiğimiz hafta dayıları babası ve bir kardeşlerini öldüren şahıslar, kendi canlarının da tehlikede olduğunu söyleyerek, dayılarının biran önce yakalanmasını istedi.
Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Toparlıç köyünde Ali K. (70), geçtiğimiz hafta arazide çalışan eniştesi Rıza Ercan (75) ve yeğeni Hüseyin Ercan’ı (52) tüfekle vurarak öldürdü. Ali K. cinayetten sonra kayıplara karışırken, iki aile arasında yaklaşık 6 yıldır süregelen bir husumet olduğu ileri sürüldü. Olayda baba ve kardeşlerini kaybeden Rıza Ercan’ın diğer çocukları, dayılarının kendilerini de öldürmesinden edişe ettiklerini dile getirdi.

“Her an yeni bir cinayet işleyebilir”
Süleyman Ercan, olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen dayısının hala bulunamadığını belirterek, tehdit altında olduklarını, kardeşleri ve ailelerinin can güvenliği bulunmadığını söyledi. Dayısının her an yeni bir cinayet işleyebileceğini belirten Ercan, biran önce bulunup hukuk karşısında hesap vermesini istedi. Ercan, babası ve ağabeyini öldüren dayısının bulunması halinde bile iş birlikçileri bulunmadığı sürece kendileri için oluşan tehdidin süreceğini dile getirdi.

“Tehdit altındayız”
Birsen Ercan da tehdit altında olduklarını ifade ederek, “Öldürülenlerden birinin kızı, diğerinin kardeşiyim. Dayım babamı ve ağabeyimi öldürdü. ‘Daha yapacak işlerim var' demiş. Ben ve diğer kardeşlerim de tehdit altındayız. Cinayetin ardından bir hafta geçti, halen firari. Katil halen bulunamadı. Görenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz. Dayım bizi çok severdi, bunu yapacak bir kişi değildi. Birisinin kendisini azmettirdiğini düşünüyoruz. Cinayette de kendisine yardımcı olduklarını düşünüyoruz. Bizim köyde ardında saklanabileceği bir tek ağaç bile yokken bir haftadır bulunamıyor. Ben, kardeşlerim, çocuklarımız hepimiz tehdit altındayız” dedi.

“Dayım azmettirildi”
Zeynep İkisivri ise dayısının azmettirildiğini, azmettirenlerin onu koruduklarını düşüldüğünü belirterek, şunları söyledi:
“Babam ve kardeşim dayım tarafından öldürüldü. Aramızda 6 yıldır süren bir husumet vardı. Ben dayımın böyle bir cinayeti işleyebileceğini düşünmüyorum, çünkü dayım bizi çok seviyordu. Azmettirildiğini ve kaçıp saklanmasında ona birilerinin yardım ettiğini düşünüyorum. Şu anda benim, kardeşlerimin ve ailelerimizin can güvenliği yok. Kan davasına dönüştü. Biran önce katilin ve iş birlikçilerinin bulunmasını istiyoruz. Şu anda bizi jandarma koruyor, ne kadar süre öyle olacak bilemiyoruz. Korkuyoruz, gören edenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz.” İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Tatil dönüşü yaşanıyor! Bu sendrom başka sorunlara yol açabilir
Yaşam

Tatil dönüşü yaşanıyor! Bu sendrom başka sorunlara yol açabilir

Uzman Psikolog Duhan Töre, tatil dönüşü yaşanan uyum bozukluğunun vücutta başka sorunları tetikleyebileceğini açıkladı. İşte detaylar...

Sivas'ta uyuşturucu operasyonu
3. Sayfa

Sivas'ta uyuşturucu operasyonu

Görenleri hayrete düşürdü, kayısı kolisinden kilolarca uyuşturucu çıktı

Sivas'ta kuş sevdasına otomobillerinden oldular
Bölgesel

Sivas'ta kuş sevdasına otomobillerinden oldular

Sivas’ta izinsiz bir şekilde, usullere aykırı yöntemlerle doğan ve şahin avlayan iki kişi hakkında işlem yapılırken, kullandıkları otomobile de el konuldu.

Sivas Numune Hastanesinde kavga
3. Sayfa

Sivas Numune Hastanesinde kavga

Sivas’ta biri polis 3 hasta yakını meslektaşlarına ve güvenlik görevlilerine saldırdığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Devamı haberimizde...

Diyarbakır Ergani Otomobil Lastiği patladı takla attı: 3 ölü
3. Sayfa

Diyarbakır Ergani Otomobil Lastiği patladı takla attı: 3 ölü

Ergani de meydana gelen kazada sürücü Serkan Askan ile araçta bulunan Mert Keser (7) ve Murat Keserin hayatını kaybettiği belirlendi.

Gaziköy sakinlerinin 100 yıllık hayali gerçek oldu
Yerel Yönetim

Gaziköy sakinlerinin 100 yıllık hayali gerçek oldu

Sivas’ın merkeze bağlı Gaziköy sakinlerinin 1 asırdır hayalini kurduğu yol asfaltlandı. Asfaltlanan köy yolu köylüler tarafından sevinçle karşılandı. Devamı haberimizde...