Bilecik’in Söğüt ilçesinde çöp konteynerlerinde ve caddelerde ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
Söğüt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçede bulunan çöp konteynerlerinde ve caddelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, yoğun bir titizlik ile vatandaşların temiz ve rahat bir ortamda olması için 7/24 çalışıyor.
Türkiye'nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın'ın Söke ilçesinde sahaya inen ilçe tarım ekipleri, vuruk olgunluğa ulaşan meyve bahçelerinde üreticileri Akdeniz meyve sineği için ilaçlamalara başlaması gerektiği çağrısında bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Ankara'nın havadan ilaçlanmasını Tarım A.Ş. bünyesindeki dronlarla gerçekleştirdiklerini söyledi.
Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, daha bilinçli ve doğru şekilde görev yapabilmeleri için düzenli olarak eğitim veriliyor.
Burdur Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen sivrisinek ve karasinek larva ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Kurban Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle kurbanlıkların satışa çıktığı kurban satış ve kesim merkezlerinde haşere ve mikropların önüne geçmek için Gölbaşı Belediyesi tarafından ilaçlama yapıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesince, haşere ve larva ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bildirildi.
Yorumlar (0)