Muğla

Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen “Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3” etkinliği, 15 Aralık günü saat 14.30’da Su Ürünleri Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen “Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3” etkinliği, 15 Aralık günü saat 14.30’da Su Ürünleri Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti. Kılıç Holding Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emre Şen ve Kılıç Holding Yem Fabrikası Direktörü İlker Okkıran'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, Kılıç Deniz markasının ARGE ve ÜRGE modelleri anlatıldı.

İlk konuşmayı yapan COO Emre Şen, “2000’li yıllarda sektör şimdiki kadar kolay değildi. Lojistik hizmetleri için vinçli tekneler, Otomatik yemleme sistemleri yoktu bu işlemlerin hepsi elle insan gücüyle yapılıyordu. Sektör oldukça yol kat etti. Şu anda Avrupa’da yenilen üç balığın bir tanesi ülkemizde üretilen balıklardan gider duruma geldi. Pandemi sürecinde Avrupa’nın ve iç pazarın balığa ilgisi daha da arttığını gördük. İnsanların kaliteli Protein ve kaliteli yağ kompozisyonuna sahip balığa yönelim yüksek oranda arttı. Bir de şunun altını çizmekte fayda var balıklarda herhangi bir antibiyotik ve kimyasal kalıntıya rastlanılmadığı için yurtdışına ihracatı yapılan tek hayvansal besin kaynağı. Her şeyi denetim altında ve uluslararası sertifikasyon kuruluşlarının denetiminde kayıt altında yapıyoruz. Ayrıca üretim tekniklerimizi balık refahı açısından çok geliştirdik. Bu konu ile ilgili yabancı misafirlerimizden birçok konuda takdir aldık. Örnek olarak aşılama esnasında balıkların anestesizeye alınarak bayılması aşamalarına, kullandığımız anestezi metotlarını çok iyi buldular. Balıkların 1,5 saat boyunca uyku halinde olması onları çok şaşırttı” diyerek sözü İlker Okkıran’a bıraktı.
İlker Okkıran ise "İleride mezun olup sektöre başlayacak meslektaşlarım hangi bölümde çalışma yapmak istediğinize karar verin. Örneğin balık kesmeyi sevmiyorsun ama işleme bölümünün ücreti diğer bölümlerden daha iyi diye oraya başlamayın. Nerede mutlu ve verimli olacaksanız orada başlayın. Yem Fabrikası’nda çalışmak istiyorsanız da mutlaka finansal konularda kendinizi geliştirin" diyerek tavsiyelerde bulundu.
Etkinliğin sonlarına doğru Prof. Dr. Halit Filiz (Dekan) ve Prof. Dr. Kenal Güllü tarafından konuşmacılara teşekkür belgeleri verildi.

Mehmet ALBAYRAK
Su Ürünleri Mühendisi Muğla Milas

Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3Su Ürünleri Başarısının Gerçek Mimarları 3

Yorumlar

İsmail YILMAZ

18.12.2022 / 3 ay önce

Zorunlu Trafik sigortası ve Kasko Yüzde 50 İndirimi Çok Güzel Bir Uygulama Yaparlarsa Memnun Oluruz. Selamlar

İsmail

18.12.2022 / 3 ay önce

Merhaba Eğer Primde Sigorta Fiatlarında Şu Anda Böyle Bir İndirim Yaparsanız Çok Güzel Ama Trafikte Sigorta prim Tutarında İndirimli Olması Bizim İçinde Önemli 1994 Yılından Bu Yana Nedense Primler 2022 Yılı Çok Farklı Ve Fazla Fiyat Çıkıyor Eğer 100%50 İndirim li Yaparsanız Bizim İçinde Çok Güzel Olur Kasko ya Yüksek Fiat Zorunlu Trafik sigortası na Neden Biz Yüksek Fiyat Ödüyoruz.

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Hakan Açar güven tazeledi
Bölgesel

Başkan Hakan Açar güven tazeledi

Burdur İç Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği olağan genel kurulunda Hakan Açar, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Çupra ve levrek üretiminde dünya lideri Kılıç Holding Fuarda yerini aldı
Bölgesel

Çupra ve levrek üretiminde dünya lideri Kılıç Holding Fuarda yerini aldı

Türkiye'nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşletme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 3 Kasım Çarşamba günü açıldı.

GÖLHİSAR GÖLÜNE 2000 BALIK BIRAKILDI
Bölgesel

GÖLHİSAR GÖLÜNE 2000 BALIK BIRAKILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce (BSGM) yürütülen “Türkiye İç Sularını Balıklandırma Projesi” kapsamında üretilen 2 bin Avrupa yayın balığı (Silurus glanis) düzenlenen programla Gölhisar Gölü’nün kıyısındaki sazlıklardan suya salındı. BSGM Kaynak Yönetimi …

Balıkçıların sorunları şimdi daha hızlı çözülüyor
Yerel Yönetim

Balıkçıların sorunları şimdi daha hızlı çözülüyor

Burdur İç Su Ürünleri Üretici Merkez Birliği olağan genel kurul toplantısında Burdurlu balıkçılara seslenen Tarım İl Müdürü Oktay Darcan, tüm sorunların Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından daha hızlı çözüldüğünü söyledi

2023 yılı zeytinyağı tadım eğitimleri başlıyor
Bölgesel

2023 yılı zeytinyağı tadım eğitimleri başlıyor

Muğla Ticaret Borsası yeni hizmet binasında 2017 yılında açılışı yapılan Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda, zeytinyağı tadım eğitimlerinde bu güne kadar 420 kişi eğitim aldı.

Marmaris’te yardım seferberliği devam ediyor
Bölgesel

Marmaris’te yardım seferberliği devam ediyor

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizde 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan depremlerden etkilenmeyen bölgelerden yardım seferberliği devam ediyor.