31 mart 2024 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazanan MHP adayı Ahmet Ayhan Kayaoğlu, mazbatasını alarak resmen göreve başladı.
Yapılan yerel seçimler sonucunda geçerli oyların 2919’nu alarak yarışı birinci sırada tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Ahmet Ayhan Kayaoğlu, Suşehri İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından mazbatasını aldı. Göreve başlayan Başkan Kayaoğlu, Belediye Meclis üyeleri ve partililerle birlikte Suşehri İlçe Seçim Kurulu Başkanlığın giderek Suşehri Belediye Başkalığı mazbatasını teslim alıp, Suşehri Hükümet Konağı önünde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler. Suşehri Belediyesi yeni Başkanı Kayaoğlu partililerin tebriklerini tek tek kabul etti.
Yenilenen seçimden ilk sonuçlar: Hilvan’da DEM, Pınarbaşı’nda CHP kazandı Yenilenen seçimde sonuçlar gelmeye başladı. Gayrı resmi sonuçlara göre 31 Mart'ta CHP'nin aldığı Mazgirt Akpazar'da AK Parti, Pınarbaşı ve Büyükkarıştıran'da CHP, Hilvan'da DEM Parti seçimin galibi oldu .
Ozan Kozan 31 Mart yerel seçimleri sonrası Mudanya Kent Konseyi seçimlerinde adaylığını açıkladı.
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Erdoğan Bıyık, yönetimi ile birlikte seçimlerde göreve gelen başkanlara hayırlı olsun dileklerinde bulundular hem de gerçekleştirecekleri projeleri konuştular.
Cumhur İttifakı grubu, yerel seçimlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin ilk oturumu öncesinde, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.
Yerel seçimlerin ardından geçtiğimiz haftalarda mazbatasını ve mührünü alarak görevine başlayan Dilovası Belediye Başkanı Ramazan Ömeroğlu ilk nikahını kıydı.
MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, seçim sonuçlarının ardından siyasi kimlik gözetmeksizin tüm Burdur halkına hizmet etme vaktinin geldiğini vurguladı.
Yorumlar (0)