Tacettin Akbaş Yazdı: ”Chp’nin Oğlanları”

CHP’NİN ‘OĞLAN’LARI! Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Büyük Kongre hazırlıkları sürerken, Kongrenin ilk işaret fişeğini Muharrem İnce attı.

Tacettin Akbaş Yazdı: ”Chp’nin Oğlanları”

CHP’NİN ‘OĞLAN’LARI!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Büyük Kongre hazırlıkları sürerken, Kongrenin ilk işaret fişeğini Muharrem İnce attı!

Şöyleki; geçtiğimiz Çarşamba gecesi Habertürk Televizyonunda yapılan bir programa katılan Muharrem İnce, Genel Başkanlık, dolayısıyla da Cumhurbaşkanlığı iddiasının henüz sona ermediğini, hattâ artararak devam ettiği gösterdi durdu! Ancak, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu en zayıf döneminde bile alt edemeyen.. İnce’nin karşısında şimdi çok daha güçlü, yani 31 Mart Yerel Seçimlerinde oy oranını ve belediye başkanı sayısını artıran bir Kılıçdaroğlu ile; eski Bakan, Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a karşı ve İstanbul gibi metropol bir şehrin Belediye Başkanlığını iki kere hem de ciddi bir oy farkıyla kazanmış olan Ekrem İmamoğlu gibi biri var! Ve İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda başına bir iş gelmez veya İstanbul’da yıldızını parlatacak bir kaç projenin altına imza atabilirse eğer ki, bu biraz ror! O zaman Kendisi’ni ne Kemal Kılıçdaroğlu ne Muharrem İnce ne de Cânân Kaftancıoğlu tutabilir…

KURULTAYLAR PARTİSİ OLARAK ANILAN

CHP DE KAHRAMAN DA SIK DEĞİŞİYOR!

Sık sık yaptığı kurultaylar ve değiştirdiği Genel Başkanlar yetmezmiş gibi çok ta kahraman değiştiren CHP de kahraman sayısı bu defa 3’e, hattâ 4’e yükseldi ve bu kahramanlar tıpkı bir pehlivan gibi birbirlerine ‘şimdilik’ elense çekip tırtan atıyorlar! Fakat, ilk fırsatta rakiplerini kündeye getirip yere yatıracak ve tuş yapacaklar!

(Gerçi bu tipler Ak Parti’de de var. Ancak, Ak Parti’ninkiler ‘şimdilik’ sadece perdah veriyor ve nabız yokluyorlar!)

Hâsılı; Bir kaset kazasının ardından CHP’nin başına geçen, fakat bu yıla gelene kadar partisinin oyunu hiç artıramayan Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran da yapılan Genel Seçimler de istediği başarıyı elde edemediği için, Partisinin kahramanlığını.. Muharrem İnce’ye kaptırmıştı! Fakat, İnce’nin kahramanlığı uzun sürmedi ve bu unvanını 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimler de, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ‘kazandığı belediye başkanlıklarıyla’ hem şeytanın bacağını kırdı hem de İnce’nin önünü kesti!

Yani, Yerel Seçim sonuçları İnce’nin yıldızını söndürüp, Ekrem İmamoğlu’nun yıldızını parlattı… Kılıçdaroğlu’nun da tabii!

Kısacası; Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önce az bir farkla, daha sonra da açık ara ile kazanarak İnce’yi solladığı gibi, Kılıçdaroğlu’nu da sollamak ve CHP’nin başına geçmek istiyor… Amma ve lâkin, bu o kadar kolay gözükmüyor. Çünkü, İstanbul gibi büyük, büyük olduğu kadar da problemli bir Şehrin Belediye Başkanı olmak bir siyasetçiyi partisinin genel başkanlığına yükseltebileceği gibi, yerin dibine de batırabilir ve kendisini vazgeçilmezlerle dolu olan politikacılar mezarlığına yollayabilir!

CHP’DE 3 OĞLAN ÇIKTI MEYDÂNE

3’Ü DE BİRBİRİNDEN MERDÂNE!!!)

Bilindiği gibi, CHP’de biri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, biri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, diğeri de İstanbul İl Başkanı Cânân Kaftancıoğlu olmak üzere 3 tane oğlan var! Ve bu ‘oğlanlar’ın biri Genel Başkan olarak kalmak, ikisi de Genel Başkan olmak istiyor. Yani, Kılıçdaroğlu’nun başı (Muharrem İnce’de varsa) asıl Ekrem İmamoğlu ve Cânân Kaftancıoğlu ile dertte! Fakat, Cânân’ın başı mahkemelerle, Ekrem’in de İstanbul’un devâsa problemleriyle dertte… Geriye Muharrem kalıyor ve Muharrem de bence CHP’nin Genel Başkanlığını hak ediyor… Ancak, biz de bir kişi bir yerin kolduğunu elde etti mi.., o kişiyi o koltuktan kaldırmak pek kolay olmuyor… Artı Câmân Kaftancıoğlu dilinin cezasını çekiyor ve daha uzun süre ekeceğe de benziyor… Muharrem İnce de Ekrem İmamoğlu ile gizliden gizliye çekişiyor ve bu çekişme de her geçen gün artacak gibi görünüyor… Dolayısyla da ‘CHP Meydanı’ Kemâl Kılıçdaroğlu’na kalacağa benziyor!’

Uzun lâfın kısası, meselenin hülâsâsı; mâlûm olduğu üzere, CHP’yi bir süre Karaoğlan lâkaplı Bülent Ecevit yönetti ve Ecevit hem Partisinin oyunu artırdı hem de partisini bir hükümetin büyük ortağı yaptı, dolayısıyla da Başbakan oldu. Ancak, CHP’nin oyları, Ecevit’ten bu yana ilk defa bu yıl arttı. Ve bu artış Muharrem İnce’den sonra Kemal Kılaçdaroğlu, Emrem İmamoğlu ve Cânân Kaftancığoğlu olmak üzere CHP’nin üç ‘oğlu’ nu karşı karşıya getirdi!’ diyor, herkese saygılar sunuyorum.

BAŞKALARININ YOLUNDA YÜRÜYENER

AYAK İZİ BIRAKAMAZLAR

S.L. Braundon

LİDER ÖRNEKLE LİDERLİK EDER, GÜÇLE DEĞİL

BİR SİYASETÇİ GELECEK SEÇİMİ

BİR DEVLET ADAMI GELECEK KUŞAĞI DÜŞÜNÜR

James F. Clarke

MENFAAT ÜZERİNE DÖNEN SİYASET, CANAVARDIR

Bediüzzaman

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Baş'a ziyaret...
Bölgesel

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Baş'a ziyaret...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, avukat Türkan Elçi ile görüştü
Bölgesel

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, avukat Türkan Elçi ile görüştü

Kemal Kılıçdaroğlu, Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Türkan Elçi ve oğlu Arda Arin Elçi ile CHP Genel Merkezi'ndeki makamında görüştü.

Başkan Köybaşı, 'Millet Kazanacak'
Bölgesel

Başkan Köybaşı, 'Millet Kazanacak'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "84 milyon aday" sözlerini anımsatarak, kazananın millet olacağını vurguladı.

CHP'de aday olmak isteyenler bu süre içerisinde istifa etmeleri gerekiyor
Bölgesel

CHP'de aday olmak isteyenler bu süre içerisinde istifa etmeleri gerekiyor

CHP Genel Merkezi tarafından milletvekili olmak isteyenlerle alakalı istifa sürelerine dair il ve ilçe teşkilatlarına yazı gönderildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında yeni yönetim belli oldu! İşte CHP gençlik MYK’sında görev dağılımı...
Yerel Yönetim

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında yeni yönetim belli oldu! İşte CHP gençlik MYK’sında görev dağılımı...

Korona Virüsü nedeniyle kongresi 2021 yılına ertelenen, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında yeni yönetim belli oldu.

KORKUTELİ CHP’DE “BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA KAHVALTISI”
Bölgesel

KORKUTELİ CHP’DE “BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA KAHVALTISI”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli ilçe Örgütü tarafından düzenlediği kahvaltı, Cumhuriyet Halk Partilileri buluştururken, kahvaltıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.