KAYSERİ (İHA) - Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, muhteşem bir projeyi daha hayata geçiriyor. Göreve geldiği günden bu yana ilçede ilklere imza atan Başkan Yalçın, bu kapsamda özellikle gençlere Çanakkale ruhunu aşılamak amacıyla “Çanakkale’den Cumhuriyet’e 100. Yıl Müzesi”ni ilçeye kazandırıyor.
Tarihi Ali Saip Paşa Sokağının girişindeki eski bir taş konağın içerisine oluşturulan müze, Çanakkale Kara Savaşları Zaferi’nin 108. yıl dönümü olan 9 Ocak’ta düzenlenecek törenle açılacak. Gölbaşı Meydanındaki tören Salı Günü saat 12.00’de başlayacak.
Çanakkale araştırmaları ve gezileri ile bilinen Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Nedim Kilci’nin elindeki arşivi, ortak bir projede Talas Belediyesi ile paylaşmasıyla ortaya çıkan ve toplam 5 bölümden oluşan müzede 2 kütüphane, 2 sergi salonu ve 1 seminer salonu bulunuyor. Müze binasında Çanakkale Savaşı başta olmak üzere Millî Mücadele ve Cumhuriyetin ilk yıllarına dair özel eserler yer alıyor.
25. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’ı makamında ziyaret etti.
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yaz spor okulları kapsamında tenis branşında eğitim alan sporcularla buluştu.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Hasköy-Teknepınar Bulvar Yolu yapım çalışmasına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini belirtti.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı devam eden Talas Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Yürütülen çalışmaları ve gelinen aşamayı yerinde gören Başkan Yalçın, yetkililerden bilgi aldı.
Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, aşırı yağışlar nedeniyle ağaçların devrildiği Millet Bahçesi bölgesinde incelemelerde bulundu.
İzmir’de kırsal alanın korunması ve kalkınması için kurulan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yerel paydaşlarla sahaya inmeye başladı.
Yorumlar (0)