Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!

Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor.

Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Evlerimizin temel ihtiyaçlarından biri de hiç şüphesiz tuvalet kağıtları. Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor. İşte çok şaşıracağınız o açıklamalar...

Tuvalet kağıdı, çoğu evde temel bir maddedir ve birçok insan, tekrar kıt hale gelmesi ihtimaline karşı kağıt paketlerini istifler. Ancak, cilt tahrişlerini, enfeksiyonları ve hemoroitleri tetikleyebilecek kansere neden olan kimyasallar içerdiğini bilseydiniz kullanır mıydınız? Tuvalet kağıdındaki şok edici toksinleri, neden kullanmamanız gerektiğini ve bunun yerine neleri kullanabileceğinizi keşfedin.

Çoğu tuvalet kağıdı, sağlığınız için inanılmaz derecede zararlı olan bir dizi zehirli kimyasal içerir. Tuvalet kağıdınız ne kadar beyaz, kabarık ve kokuluysa, muhtemelen o kadar fazla kimyasal içerir.

KLOR

Kağıdı ağartmak için kullanılır, böylece parlak beyaz bir renk görünür. Klor, cilt tahrişine neden olabilir ve bir kadının enfeksiyon riskini artırabilir. Tekrarlayan maya enfeksiyonu olan kadınlar, tuvalet kağıtlarındaki kimyasallara tepki gösteriyor olabilir.

FURANLAR VE DİOKSİNLER

Bu oldukça zehirli kimyasallar, klor ağartma işleminin bir yan ürünüdür. Bu kimyasallara yeterince büyük miktarlarda maruz kaldığınızda karaciğer problemlerine, kronik kistik akneye, kanda yağ artışına, üreme sorunlarına ve kansere neden olabilirler.

FORMALDEHİT

Kağıdın ıslandığında bozulmasını önlemek için güçlendirmek için kullanılır. Bilinen bir kanserojendir (kansere neden olur) ve ayrıca cilt tahrişine/döküntülerine, akciğer komplikasyonlarına (nefes darlığı, astım semptomları, hırıltı) ve gözlerde, burunda ve boğazda tahrişe neden olduğu gösterilmiştir.

PETROL BAZLI MADENİ YAĞLAR VE PARAFİN

Tuvalet kağıdına daha yumuşak ve güzel kokması için eklenir. "Losyon ile aşılanmış" veya aloe vera veya E vitamini içerdiğini iddia eden kokulu bir tuvalet kağıdı veya ambalajı gördüğünüzde, bunlar mineral yağlardan yapılmıştır. Petrol bazlı mineral yağlar kanserojendir ve cilt tahrişine, akneye, kızarıklığa veya yanma hissine neden olabilir.

KOKULAR

Kokulu tuvalet kağıdı, kimyasal olarak türetilmiş kokular veya parfümler içerir. Tek bir koku, sağlığınıza zararlı olabilecek binlerce farklı kimyasal içerir. Bu kimyasallar kadınların üreme organlarındaki doğal pH'ını bozabilir ve ayrıca anüs ve çevresindeki hassas cildi tahriş ederek kızarıklık, kaşıntı ve yanmaya neden olabilir.

TUVALET KAĞIDININ ALTERNATİFİ NEDİR?

Yeniden kullanılabilir organik pamuklu mendiller veya ıslak mendiller, sıradan tuvalet kağıdına göre daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir alternatiftir. Ama en önemli alternatif taharet musluğudur.

Karar

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Ali Orkun Ercengiz, oyunu kullandı
Bölgesel

Başkan Ali Orkun Ercengiz, oyunu kullandı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için oyunu kullandı. İşte detaylar...

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, oyunu kullandı
Bölgesel

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, oyunu kullandı

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla Ak Parti İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Özboyacı İlkokulu’nda oyunu kullandı. İşte detaylar...

korkuteli Feci kaza Genç Karı Kocayı Kaza ayırdı
Yaşam

korkuteli Feci kaza Genç Karı Kocayı Kaza ayırdı

KORKUTELİNDE TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ, 1 YARALI Korkuteli-Antalya karayolu Yazır Mahallesi çevre yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

Burdur'daki koca cinayetinde düğün detayı
3. Sayfa

Burdur'daki koca cinayetinde düğün detayı

Burdur’da sabah saatlerinde kocası ile aralarında çıkan tartışma sonucu cinnet geçiren kadın, kocasını av tüfeği ile öldürdü. İşte detaylar...

Sandıklarda yoğunluk yok! Tek pusula avantajı
Bölgesel

Sandıklarda yoğunluk yok! Tek pusula avantajı

14 Mayıs'ta yapılan genel seçimlerde Cumhurbaşkanının belirlenmemesinin ardından Türkiye 28 Mayıs'ta ikinci tur seçimlerine gitti. Siyasiler katılımın düşük olduğunu belirterek, tüm vatandaşlara oy kullanma çağrısında bulundu.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı
Bölgesel

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri münasebetiyle eşi Esra Akbulut ile birlikte oyunu kullandı. İşte detaylar...