Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor.

Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Evlerimizin temel ihtiyaçlarından biri de hiç şüphesiz tuvalet kağıtları. Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor. İşte çok şaşıracağınız o açıklamalar...

Tuvalet kağıdı, çoğu evde temel bir maddedir ve birçok insan, tekrar kıt hale gelmesi ihtimaline karşı kağıt paketlerini istifler. Ancak, cilt tahrişlerini, enfeksiyonları ve hemoroitleri tetikleyebilecek kansere neden olan kimyasallar içerdiğini bilseydiniz kullanır mıydınız? Tuvalet kağıdındaki şok edici toksinleri, neden kullanmamanız gerektiğini ve bunun yerine neleri kullanabileceğinizi keşfedin.

Çoğu tuvalet kağıdı, sağlığınız için inanılmaz derecede zararlı olan bir dizi zehirli kimyasal içerir. Tuvalet kağıdınız ne kadar beyaz, kabarık ve kokuluysa, muhtemelen o kadar fazla kimyasal içerir.

KLOR

Kağıdı ağartmak için kullanılır, böylece parlak beyaz bir renk görünür. Klor, cilt tahrişine neden olabilir ve bir kadının enfeksiyon riskini artırabilir. Tekrarlayan maya enfeksiyonu olan kadınlar, tuvalet kağıtlarındaki kimyasallara tepki gösteriyor olabilir.

FURANLAR VE DİOKSİNLER

Bu oldukça zehirli kimyasallar, klor ağartma işleminin bir yan ürünüdür. Bu kimyasallara yeterince büyük miktarlarda maruz kaldığınızda karaciğer problemlerine, kronik kistik akneye, kanda yağ artışına, üreme sorunlarına ve kansere neden olabilirler.

FORMALDEHİT

Kağıdın ıslandığında bozulmasını önlemek için güçlendirmek için kullanılır. Bilinen bir kanserojendir (kansere neden olur) ve ayrıca cilt tahrişine/döküntülerine, akciğer komplikasyonlarına (nefes darlığı, astım semptomları, hırıltı) ve gözlerde, burunda ve boğazda tahrişe neden olduğu gösterilmiştir.

PETROL BAZLI MADENİ YAĞLAR VE PARAFİN

Tuvalet kağıdına daha yumuşak ve güzel kokması için eklenir. "Losyon ile aşılanmış" veya aloe vera veya E vitamini içerdiğini iddia eden kokulu bir tuvalet kağıdı veya ambalajı gördüğünüzde, bunlar mineral yağlardan yapılmıştır. Petrol bazlı mineral yağlar kanserojendir ve cilt tahrişine, akneye, kızarıklığa veya yanma hissine neden olabilir.

KOKULAR

Kokulu tuvalet kağıdı, kimyasal olarak türetilmiş kokular veya parfümler içerir. Tek bir koku, sağlığınıza zararlı olabilecek binlerce farklı kimyasal içerir. Bu kimyasallar kadınların üreme organlarındaki doğal pH'ını bozabilir ve ayrıca anüs ve çevresindeki hassas cildi tahriş ederek kızarıklık, kaşıntı ve yanmaya neden olabilir.

TUVALET KAĞIDININ ALTERNATİFİ NEDİR?

Yeniden kullanılabilir organik pamuklu mendiller veya ıslak mendiller, sıradan tuvalet kağıdına göre daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir alternatiftir. Ama en önemli alternatif taharet musluğudur.

Karar

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Bahçeşehir Koleji yurtdışı eğitim gezisinde !
Tanıtım

Burdur Bahçeşehir Koleji yurtdışı eğitim gezisinde !

Burdur Bahçeşehir Koleji Lise öğrencileri yurtdışı eğitim gezisi Cern Bilim Yolculuğuna çıktı. Bu yolculukta İsviçre, İtalya, Almanya ve Fransa ülkelerini ziyaret edecekler. İşte detaylar...

Burdur Milletvekili A. Adayı Belkıs Can'dan ilçe teşkilatlarına ziyaret
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Belkıs Can'dan ilçe teşkilatlarına ziyaret

Burdur Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Belkıs Can, adaylığı müracaatının ardından yapılacak temayül öncesinde Burdur ve ilçelerindeki teşkilatları tek tek ziyaret etti. İşte detaylar...

Merakla bekleniyordu! Bayram İkramiyesi 2 bin lira oldu
Bölgesel

Merakla bekleniyordu! Bayram İkramiyesi 2 bin lira oldu

En düşük emekli ikramiyesinin artmasının ardından beklenen bayram ikramiyesi artışı için de açıklama geldi. Bu karar ile birlikte bayram ikramiyesi 2 bin liraya çıkarıldı.

Burdur AK Parti Milletvekili A. Adayı Belkıs Can kimdir ?
Bölgesel

Burdur AK Parti Milletvekili A. Adayı Belkıs Can kimdir ?

Burdur'da Gençlik Kolları Başkanlığı da yapan Belkıs Can'ın milletvekili aday adayı olmasının ardından Belkıs Can kimdir? sorusu sorulmaya başlandı. İşte Belkıs Can'ın biyografisi

Burdur'da kaza; Gencin hevesi kursağında kaldı
3. Sayfa

Burdur'da kaza; Gencin hevesi kursağında kaldı

Burdur'da motosiklet sürmeyi öğrenmek isteyen hevesli genç, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, arkadaşının motoruyla levhaya çarptı. İşte detaylar...

Burdur MHP'de 28'nci dönem milletvekili aday adayları açıklandı
Bölgesel

Burdur MHP'de 28'nci dönem milletvekili aday adayları açıklandı

Burdur MHP il Başkanlığı aday adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından aday adayları listesi yayımladı. MHP Burdur'da aday adayları kimler ? İşte detaylar...