Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor.

Tarihe karışıyor; Bunu kullanın tehlikeden korunun

Evlerimizin temel ihtiyaçlarından biri de hiç şüphesiz tuvalet kağıtları. Yıllardır muhtemelen hiç düşünmeden tuvalet kağıdı kullanıyorsunuz, ancak doktorlar artık onu bırakmanın zamanının geldiğini söylüyor. İşte çok şaşıracağınız o açıklamalar...

Tuvalet kağıdı, çoğu evde temel bir maddedir ve birçok insan, tekrar kıt hale gelmesi ihtimaline karşı kağıt paketlerini istifler. Ancak, cilt tahrişlerini, enfeksiyonları ve hemoroitleri tetikleyebilecek kansere neden olan kimyasallar içerdiğini bilseydiniz kullanır mıydınız? Tuvalet kağıdındaki şok edici toksinleri, neden kullanmamanız gerektiğini ve bunun yerine neleri kullanabileceğinizi keşfedin.

Çoğu tuvalet kağıdı, sağlığınız için inanılmaz derecede zararlı olan bir dizi zehirli kimyasal içerir. Tuvalet kağıdınız ne kadar beyaz, kabarık ve kokuluysa, muhtemelen o kadar fazla kimyasal içerir.

KLOR

Kağıdı ağartmak için kullanılır, böylece parlak beyaz bir renk görünür. Klor, cilt tahrişine neden olabilir ve bir kadının enfeksiyon riskini artırabilir. Tekrarlayan maya enfeksiyonu olan kadınlar, tuvalet kağıtlarındaki kimyasallara tepki gösteriyor olabilir.

FURANLAR VE DİOKSİNLER

Bu oldukça zehirli kimyasallar, klor ağartma işleminin bir yan ürünüdür. Bu kimyasallara yeterince büyük miktarlarda maruz kaldığınızda karaciğer problemlerine, kronik kistik akneye, kanda yağ artışına, üreme sorunlarına ve kansere neden olabilirler.

FORMALDEHİT

Kağıdın ıslandığında bozulmasını önlemek için güçlendirmek için kullanılır. Bilinen bir kanserojendir (kansere neden olur) ve ayrıca cilt tahrişine/döküntülerine, akciğer komplikasyonlarına (nefes darlığı, astım semptomları, hırıltı) ve gözlerde, burunda ve boğazda tahrişe neden olduğu gösterilmiştir.

PETROL BAZLI MADENİ YAĞLAR VE PARAFİN

Tuvalet kağıdına daha yumuşak ve güzel kokması için eklenir. "Losyon ile aşılanmış" veya aloe vera veya E vitamini içerdiğini iddia eden kokulu bir tuvalet kağıdı veya ambalajı gördüğünüzde, bunlar mineral yağlardan yapılmıştır. Petrol bazlı mineral yağlar kanserojendir ve cilt tahrişine, akneye, kızarıklığa veya yanma hissine neden olabilir.

KOKULAR

Kokulu tuvalet kağıdı, kimyasal olarak türetilmiş kokular veya parfümler içerir. Tek bir koku, sağlığınıza zararlı olabilecek binlerce farklı kimyasal içerir. Bu kimyasallar kadınların üreme organlarındaki doğal pH'ını bozabilir ve ayrıca anüs ve çevresindeki hassas cildi tahriş ederek kızarıklık, kaşıntı ve yanmaya neden olabilir.

TUVALET KAĞIDININ ALTERNATİFİ NEDİR?

Yeniden kullanılabilir organik pamuklu mendiller veya ıslak mendiller, sıradan tuvalet kağıdına göre daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir alternatiftir. Ama en önemli alternatif taharet musluğudur.

Karar

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Atlı polisler vatandaşı uyardı; orman yangınlarına dikkat
Bölgesel

Atlı polisler vatandaşı uyardı; orman yangınlarına dikkat

Sıcakların artmasıyla beraber vatandaşların yoğunluk oluşturduğu Sultangazi Hacı Bektaş-i Veli Kent Ormanı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı atlı birlikler, orman yangınları konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Denizli'de cezaevinde zehirlenme vakası
3. Sayfa

Denizli'de cezaevinde zehirlenme vakası

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevinde meydana gelen zehirlenme olayına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hastaneye sevk edilen 64 hükümlü ve tutukludan 63’ünün tedavileri tamamlanarak taburcu edildiği bildirildi.

Sakarya Vadisi'nde hasat zamanı; şeftali üreticisinin yüzü gülüyor
Bölgesel

Sakarya Vadisi'nde hasat zamanı; şeftali üreticisinin yüzü gülüyor

Sakarya Vadisi'nde yer alan Bilecik'in Osmaneli ilçesinde hasat edilen şeftaliler, başta Avrupa ülkeleri ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye satılıyor.

OMÜ ile SGK arasında iş birliği
Bölgesel

OMÜ ile SGK arasında iş birliği

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ile Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Samsun İl Müdürlüğü arasında emekli vatandaşlara yönelik olarak düzenlenecek etkinliklerde iş birliği yapılmasını öngören protokol imzalandı.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ana konteyner limanı hakkında konuştu
Bölgesel

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ana konteyner limanı hakkında konuştu

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, "Mersin, Türkiye’yi Akdeniz’de rakipsiz bir lojistik merkez yapacak olan ana konteyner limanının en doğru adresidir" dedi.

Kahramanmaraş'ta bin 700 dekar alana domates
Bölgesel

Kahramanmaraş'ta bin 700 dekar alana domates

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde bin 700 dekar açık alanda domates üretimi yapılıyor.