Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen Sapanca Şiir Akşamları çerçevesinde şairler, Taraklı’nın geleneksel mimarisini yansıtan Hisar Konağı’nda sanatseverlerle bir araya gelerek şiir konuştular.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları bu yıl da birbirinden değerli şairleri ağırlamaya devam ediyor. Şairler bu kez Taraklı’nın tarihi dokusunun içinde Hisar Konağı’nda şiir severlerle bir araya gelerek sohbetle şiiri buluşturdu.
Bu kıymetli akşamda şairler, A. Samet Atılgan, Bestami Yazgan, Burak Çelik, Can Acer, Ebru Özden, Ercan Yılmaz, Gökhan Akçiçek, Hüseyin Akın, Kadriye Cesur Özgür, Leyla Şerif Emin, Mehmet Can Doğan, Mehmet Narlı, Muhammet Hüküm, Mümin Aliov, Salih Zengin, Şeref Akbaba, Taner Güçlütürk, Yılmaz Daşçıoğlu, Yusuf Dursun ve Zeynep Arkan tarihi konakta şömine sıcaklığında çay eşliğinde katılımcılara kendi şiirlerini okuyup şiir ve edebiyat üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.
Şiirle ilgili deneyimlerini tecrübelerinin paylaşıldığı gecede şehir ve şiir ilişkisi, gelenek ve modernite bağlamında şiir, Rumeli’deki şiir mirasımızın temsillerinden bahsedildi. Sıcak bir sohbet ve şiir dolu geçen akşam imza töreni ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.İHA
Afyonkarahisar Sultan Divani Yurt Müdürlüğü, kapılarını emeklilere açarak onlara ücretsiz konaklama imkanı sunmaya başladı.
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir otelde kalan Suriyeli kadın otel çıkışında sancısı tutunca, kapının önünde doğum yaptı. Otel işletmecisi Furkan Dağlı, doğum yapan Rana J.’ye 1 haftalık ücretsiz konaklama ve çeyrek altın hediye etti.
Kentteki tarihi konakların restore çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, eski askerlik şube binasını kent müzesine dönüştüreceklerini ve basın müzesi kuracaklarını da açıkladı.
Ceydan'da 1940 yılında inşa edilen en eski konaklardan 'Güleçyüz Konak', Ceyhan Belediyesi'ne hibe edildi. Belediye tarafından restore edilecek olan konak, sosyal tesis olarak Ceyhanlı vatandaşların hizmetine sunulacak.
Karayolları 11. Van Bölge Müdürü Demirhan Erol’un katılımıyla Muş’un Malazgirt ilçesinde konaklama ve dinlenme tesisinin temeli törenle atıldı.
Mudanya 50'den fazla karavana ev sahipliği yapıyor. Karavan sahipleri BURULAŞ'a aylık bin lira kira ödüyor.
Yorumlar (0)