YEŞİLLENDİRME ve AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI
Tefenni İlçemizde bugüne kadar tek tek dikimi yapılan ve başarılı sonuçlar veren Fındık ve Kestane Ağaçları için, Tekkeler mevkiinde bulunan arazi üzerine Belediyemizce 250 Adet Fındık ağacının toplu dikimi yapılmıştır.
Yine Barutlu Su Çocuk Trafik Eğitim Parkımızın üst tarafındaki arazide düzleme çalışmaları yapılmış, 110 Adet Kestane ağacı için toplu Kestane ağacı dikim çalışmaları devam etmektedir.
Esentepe Mahallemizde bulunan arazi üzerinde de 1500 Adet tüplü Lavanta fidesinin dikimleri de Belediyemizce tamamlanmıştır. Rabbim muvaffak etsin inşallah.
“Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin”. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, III, 184, 191)
Ümit Alagöz – Tefenni Belediye Başkanı
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, uzun süredir kanser tedavisi gören mesai arkadaşı ve meslektaşı Erhan Sert'in vefat ettiğini üzüntüyle duyurdu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, makamını Atatürk Ortaokulu öğrencileri Belinay Bağcı, Ali Fırat Arık, Timur Kağan Temür'a bıraktı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Türk Tarihi Parkı'nda hizmete açılan yeni kafeteryanın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, tesisin ilçenin sosyal hayatına olumlu katkı sağlamasını ve bölge halkına keyifli bir buluşma noktası sunmasını diledi.
Burdur'un Tefenni ilçesinde geçen hafta Pazar günü yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı binalarda hasara neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...
Burdur'un Tefenni ilçesinde, Başkan Ümit Alagöz tarafından esnaflara ticari konteyner desteği sağlanıyor. Detaylar haberimizde...
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçede Sazak yolu üzerinde tamamlanan 1,2 kilometrelik bölümün açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, yaptığı açıklamada, projenin söz verildiği gibi hayata geçirildiğini ve çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
Yorumlar (0)