Burdur / Tefenni

Tefenni'de Klasiğin Ötesinde Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi

Tefenni Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl projesi açıklanan ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle yapımına gecikmeli olarak başlanılan Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi kapsamında 25 adet villanın ilki tamamlandı.

Tefenni'de Klasiğin Ötesinde Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi

Tefenni Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl projesi açıklanan ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle yapımına gecikmeli olarak başlanılan Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi kapsamında 25 adet villanın ilki tamamlandı. Klasik bakım evlerinin çok ötesinde hazırlanan projenin ismi 'İkinci Bahar Tatil Köyü' olarak değiştirildi. 55 m2'lik villalarda yaşamını sürdürecek olan yaşlılarımız, 'İkinci Bahar Tatil Köyü'nde kendi müstakil evlerindeki huzuru ve mutluluğu bulabilecek.

 Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi ile ilgili bilgi verdi. Projesi geçtiğimiz yıl açıklanan ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle beklemeye alınan bakım evi projesinde çalışmalar başladı. Tefenni'de 18.000 m2 alana inşaa edilecek 25 adet villadan bir adeti tamamlandı. Klasik bakım evlerinin çok ötesinde hazırlanan projenin ismi ise ''İkinci Bahar Tatil Köyü'' olarak değiştirildi. Tefenni'de İkinci Bahar Tatil Köyü'nde ikinci baharlarını yaşayacak yaşlılar, kendi evlerindeki huzuru ve mutluluğu burada bulabilecek.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Geçtiğimiz yıl projesini açıkladığımız lakin yükselen inşaat maliyetlerinden kaynaklı bir müddet beklemeye aldığımız Yaşlı Bakım ve Huzurevi projemize başlamış ve 25 tane yapılacak olan Villalardan 1 tanesini tamamlamış bulunmaktayız.

18.000 m2 alanda, 25 Adet 55 m2 Villa, 1 adet İdari Bina ve 1 adet Sosyal Tesis Binasından oluşacak olan projemizin ismini değiştirerek “İKİNCİ BAHAR TATİL KÖYÜ” adını verdik. Bildiğimiz klasik bakım evlerinin çok ötesinde bir konsept ile tasarladığımız #İkinciBaharTatilKöyü Projemizde yaşlılarımız kendi müstakil evlerindeki huzuru, mutluluğu bulabilecekler. Hatta karı-koca olarak ta konaklama imkânı olacak olan Villalarımız, 2 Yatak Odası, Banyo, Tuvalet, mini bir Mutfak (sadece çay demlemeye uygun) TV’nin bulunduğu Oturma Odası ve önünde Terası ile inşaa edilmektedir.

Hayırsever vatandaşlarımızın da yoğun ilgi gösterdiği projemizdeki her villaya bir hayırseverin ismini vereceğiz. 

Projemizin Tefenni’mize ve İlçe Halkımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor Saygılarımı sunuyorum.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  GÜLDÜM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Türk Tarihi Parkı'nda Yeni Kafeteryanın Açılışı yapıldı
Bölgesel

Türk Tarihi Parkı'nda Yeni Kafeteryanın Açılışı yapıldı

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Türk Tarihi Parkı'nda hizmete açılan yeni kafeteryanın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, tesisin ilçenin sosyal hayatına olumlu katkı sağlamasını ve bölge halkına keyifli bir buluşma noktası sunmasını diledi.

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor
Bölgesel

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor

Burdur'un Tefenni ilçesinde geçen hafta Pazar günü yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı binalarda hasara neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Esnaflara Ticari Konteyner Desteği
Bölgesel

Esnaflara Ticari Konteyner Desteği

Burdur'un Tefenni ilçesinde, Başkan Ümit Alagöz tarafından esnaflara ticari konteyner desteği sağlanıyor. Detaylar haberimizde...

Başkan söz verdi yaptı!
Bölgesel

Başkan söz verdi yaptı!

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçede Sazak yolu üzerinde tamamlanan 1,2 kilometrelik bölümün açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, yaptığı açıklamada, projenin söz verildiği gibi hayata geçirildiğini ve çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Tefenni Belediyesi, Sazak Mahallesi'nde sıcak asfalt çalışması başlattı
Yerel Yönetim

Tefenni Belediyesi, Sazak Mahallesi'nde sıcak asfalt çalışması başlattı

Burdur'un Tefenni ilçesinde, Belediye Başkanı Ümit Alagöz'ün girişimleriyle Sazak Mahallesi'nde sıcak asfalt çalışması başlatıldı. Çalışmanın maliyeti 1,5 milyon TL olarak açıklandı.

Sıcak asfaltsız tek cadde kalmayacak
Bölgesel

Sıcak asfaltsız tek cadde kalmayacak

Burdur'un Tefenni ilçesinde, sıcak asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçenin tüm cadde ve sokaklarını sıcak asfaltla buluşturacaklarını söyledi.