Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve MAKÜ Genel Sekreteri Ümit Yavuz'u ziyaret etti
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve MAKÜ Genel Sekreteri Ümit Yavuz'u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Tefenni Meslek Yüksekokulu'na yeni bölümlerin açılması konusu görüşüldü.
Alagöz, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "İlçemize özgü hediyelerimizi takdim ettikten sonra MAKÜ Tefenni Meslek Yüksek Okulumuz ile alakalı yeni bölümlerin açılması konusunda kıymetli Rektörümüz ve yeni atanan MAKÜ Genel Sekreterimizle istişarede bulunduk. Kendileri bu konuda bir çalışma başlattıklarını ve en kısa zamanda müjdeli haberlerle bizleri bilgilendireceklerini ifade ettiler." dedi.
Alagöz, ziyaret sonrasında Rektör Dalgar ve Genel Sekreter Yavuz'a teşekkür ederek, "Önümüzdeki günlerde inşallah güzel haberlerle neticelenecek gelişmelerin Burdur'umuza, Tefenni'mize hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)