Eskişehir

Tepebaşı Belediyesi'nin İklim Sözcüleri Programı Devam Ediyor- Haberler

Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği İklim Sözcüleri ile İklim Akademi Eğitimlerinin 4’üncüsü gerçekleştirildi. ‘İklim Okuryazarlık & Çevre’ başlığında gerçekleştirilen eğitimde iklim sorunları ve çözümleri ele alındı.

Tepebaşı Belediyesi'nin İklim Sözcüleri Programı Devam Ediyor- Haberler

ESKİŞEHİR (İHA) - Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği İklim Sözcüleri ile İklim Akademi Eğitimlerinin 4’üncüsü gerçekleştirildi. ‘İklim Okuryazarlık & Çevre’ başlığında gerçekleştirilen eğitimde iklim sorunları ve çözümleri ele alındı.
Tepebaşı Belediyesi, sürdürülebilir ve iklim dostu bir Tepebaşı inşa etmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği “Tepebaşı İklim Sözcüleri” programı kapsamında düzenlenen “Tepebaşı Belediyesi İklim Sözcüleri ile İklim Akademi Eğitimleri” devam ediyor. İklim Akademi eğitim programının 4’üncüsünde ise “İklim Okuryazarlık & Çevre” üzerinde duruldu. Alanında uzman isimlerin katılımıyla 2 gün süren eğitimler Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleşti.

Sunumlar gerçekleştirildi
Eğitimin ilk gününde ESTÜ Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serdar Göncü tarafından ‘Buzul Çağından Günümüze İklim Değişikliği & Etkileri’, ESTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Eftade Gaga tarafından ‘İklim Değişikliği, Kentleşme & Hava Kirliliği’, ESTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi / Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Zehra Yiğit Avdan tarafından ‘Mavi Gezegen Üzerindeki Su Ayak İzi’, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Ziraat Mühendisi Dr. Melis Özge Pınar tarafından ‘İklim Değişikliği & Tarım’, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Gıda Mühendisi Dr. Seda Doğan tarafından ‘İklim Değişikliği ve Gıda’ konularında sunum gerçekleştirdi.

Katılım belgeleri verildi
Eğitimin ikinci gününde ESTÜ Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı / Eskişehir Sanayi Odası Sürdürülebilir ve Yeşil Sanayi Danışmanı Prof. Dr. Cengiz Türe tarafından ‘İklim Değişikliği ve Küresel Müzakereler & Ulusal Politikalar’ konulu sunum gerçekleştirildi. Eğitim sonunda ise sunum gerçekleştiren uzmanlara katılım belgeleri takdim edildi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kuvvetli sağanak trafikte ulaşımı güçleştirdi
Bölgesel

Kuvvetli sağanak trafikte ulaşımı güçleştirdi

Eskişehir'de etkili olan kuvvetli sağanak yağış sonucunda oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı.

Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan Türk Kızılay Başkanı Yılmaz’a Ziyaret
Bölgesel

Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan Türk Kızılay Başkanı Yılmaz’a Ziyaret

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

İnönü'yü Zenginleştiren Estetik Dokunuş
Yaşam

İnönü'yü Zenginleştiren Estetik Dokunuş

Eskişehir İnönü Belediyesi ilçenin estetiğine katkı sunacak dekoratif aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

ESO Akademi’de Mekatronik Uzmanlık Programı Eğitimleri Başladı
Bölgesel

ESO Akademi’de Mekatronik Uzmanlık Programı Eğitimleri Başladı

Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir’de gençlerin meslek sahibi olması hedefiyle yürüttüğü ücretsiz teknik eğitimleri sürdürüyor

Vali Hüseyin Aksoy, Tapu ve Kadastro Heyetini ağırladı
Bölgesel

Vali Hüseyin Aksoy, Tapu ve Kadastro Heyetini ağırladı

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 177. Kuruluş Yılı münasebetiyle Tapu ve Kadastro 17. Bölge Müdür Vekili Hasan Kadir ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Tarihi eser kaçakçılarına darbe
3. Sayfa

Tarihi eser kaçakçılarına darbe

Eskişehir’de tarihi eser bulmak üzere kaçak kazı yapan 4 şüpheli jandarma ekiplerince suçüstü yapılarak yakalandı.