Ticari taksiler için genelge yayınlandı!

Ticari taksiler için genelge yayınlandı! İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara, İzmir'de çalışan ticari taksiler için yeni bir genelge yayınlandı! Bu gece saat 00.01'den itibaren ticari taksilerin trafiğe çıkışları sınırlandırılacak.

Ticari taksiler için genelge yayınlandı!

Ticari taksiler için genelge yayınlandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara, İzmir’de çalışan ticari taksiler için yeni bir genelge yayınlandı! Bu gece saat 00.01’den itibaren ticari taksilerin trafiğe çıkışları sınırlandırılacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara, İzmir’de çalışan ticari taksiler için yeni bir genelge yayınladı. İçişleri Bakanlığı’nın kendi resmi internet sayfası üzerinden, Ticari Taksilerle ilgili yayınladığı genelgede şu bilgiler yer aldı;

TİCARİ TAKSİLER İÇİN YENİ GENELGE

Bakanlığımız 81 İl Valiliğine Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Ticari Taksilerle ilgili yeni bir genelge daha gönderdi.

Bakanlığımızın illere gönderdiği genelgede, tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının en temel özelliği, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artırdığına dikkat çekildi.

Genelgede, virüsün yayılmasını engellenmenin en etkili yolunun ise sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak, sosyal izolasyonun sağlanması olduğuna vurgu yapıldı.

Sosyal izolasyonun sağlanmadığı hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artırdığına değinilen genelgede, bunun da vatandaşların hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulabileceğine sebep olduğuna dikkat çekildi.

Gelinen bu aşamada Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak için aşağıdaki ek tedbirlerin alınmasına karar verildiği ifade edilen genelgede alınan tedbirler şu şekilde sırlandı:

PLAKALARININ SON HANELERİNE GÖRE SINIRLAMA GETİRİLDİ

30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

Birinci gün olan 30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01’ den 30 Mart 2020 tarihi pazartesi saat 24.00’a kadar plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek.

Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek.

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA İÇİN GEÇERLİ

İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerimizde de konu Valiler tarafından değerlendirilerek ihtiyaç duyulması halinde belirtilen kapsamda kararlar alınarak uygulanabilecek.

Bakanlık genelgede söz konusu kararlar kapsamında, Valiler ve Kaymakamlar tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddeleri uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, belediyeler ve ilgili meslek odalarını bilgilendirerek konunun koordine edilmesi, tedbirlerin planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi. Kamupersoneli.net

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya'da ticari taksilere yapılan denetimde ceza yağdı
3. Sayfa

Antalya'da ticari taksilere yapılan denetimde ceza yağdı

23-31 temmuz tarihleri arasında Alanya'da ticari taksilere yönelik denetimler gerçekleştirildi. Detaylar haberimizde...

Taksi metre açmadı 250 lira istedi iddası
Bölgesel

Taksi metre açmadı 250 lira istedi iddası

İstanbul’da müşterisine saldıran taksici kamerada: Taksim’e 250 lira ücret istedi işte detayı..

Kütahya’da ihtiyaç ve talepler çerçevesinde yenileme çalışmalarının devam ediyor
Bölgesel

Kütahya’da ihtiyaç ve talepler çerçevesinde yenileme çalışmalarının devam ediyor

Kütahya’da taksi durakları yenileniyor Haber Detayı..

Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflar ÖTV ödemeyecekler
Bölgesel

Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflar ÖTV ödemeyecekler

Esnafa yönelik bir müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaf aynı cins araçlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek" diye konuştu. İşte detaylar...

Kepez’in 18’nci kütüphanesi kapılarını açtı
Yerel Yönetim

Kepez’in 18’nci kütüphanesi kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, Cumhuriyetin 100.yılına adadığı 22. kütüphane projesinden 18’ncisi olan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, kapılarını kitapseverlere açtı. Devamı haberimizde...

 Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay seferleri yeniden başladı
Yerel Yönetim

Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay seferleri yeniden başladı

Çöken tramvay hattında çalışmalar tamamlandı. Devamı haberimizde...