TİGAD Başkanı Geçgel, 'İsrail'in Filistin'e saldırıları terör faaliyetidir'

İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını terör faaliyeti olarak nitelendirdi.

TİGAD Başkanı Geçgel, 'İsrail'in Filistin'e saldırıları terör faaliyetidir'

“BM, BAŞINI KUMA GÖMMÜŞ”

Okan Geçgel: İsrail’e boyun eğen ikiyüzlü kuruluşları lanetliyoruz

İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını sert sözlerle kınadı. Geçgel, “İnsan haklarını ağzından düşürmeyen ama Filistin söz konusu olduğunda dut yemiş bülbüle dönen, İsrail’e boyun eğen ikiyüzlü uluslararası kuruluşları lanetliyoruz. Üçüncü Dünya Savaşı dünyayı tehdit ederken, İsrail katliamlarını görmezden gelen Birleşmiş Milletleri lanetliyoruz.” dedi.

İzzeddin Kassam Tugayları'nın abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'e başlattığı saldırının ardından İsrail Ordusu’nun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına her kesimden tepkiler devam ediyor. TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, yaptığı açıklamada, İsrail’i ve Filistin halkına yönelik soykırım faaliyetlerine tepkisiz kalan uluslararası kuruluşları sert sözlerle kınadı.

“Son operasyon, tam anlamıyla terör faaliyetidir”

Filistin’in 1948 yılından bu yana işgal altında olduğunu hatırlatan Geçgel, “İsrail’in yayılmacı ve işgalci politikaları sebebiyle bir avuç toprak parçasına sıkışıp kalan Filistin halkını tamamen yok etme ve soykırım amacıyla başlatılan son operasyon, tam anlamıyla terör faaliyetidir. Doğrudan sivilleri, kadınları ve çocukları da hedef alan bu terör eylemi, Gazze'deki masumları birer birer katlediyor. İsrail, bu terör faaliyeti çerçevesinde kenti elektriksiz, susuz ve gıdasız bırakarak, bir halkı tamamen yok etmeyi hedefliyor.” sözlerini vurguladı.

“BM, adeta başını kuma gömmüş durumda”

Gazze'ye yönelik orantısız saldırıların sonucu ortaya çıkan insanlık trajedilerinin tahammül edilemez boyuta ulaştığına dikkat çeken Okan Geçgel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu vahşeti tüm dünya izliyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası yeni bir ülkeler savaşını önlemek için kurulan Birleşmiş Milletler (BM), adeta başını kuma gömmüş durumda. Neredeyse Üçüncü Dünya Savaşı’na zemin hazırlanıyor ve BM tüm olan biteni izliyor. Diğer uluslararası kuruluşlar da zalim Siyonistlerin Filistin halkını katletmesine göz yumuyor. Amerika ve Avrupa, İsrail vahşetine izin veriyor, askeri ve maddi destek sağlıyor. Filistin halkını topyekûn cezalandırmayı hedefleyen İsrail saldırılarını hiçbir ülke önleyemiyor. Siyonist İsrail, barbarca katliamlarına devam ederken, İslam ülkelerine tehditler savurmayı da ihmal etmiyor.”

“Doğrudan hedef seçilerek bombalanan gazeteciler oldu”

İsrail’in gazetecileri de açık hedef olarak görebildiğine dikkat çeken Geçgel, “İsrail vahşetini büyük zorluklarla dünyaya duyurmaya çalışan basın mensupları da bu terörden nasibini alıyor. Doğrudan hedef seçilerek bombalanan gazeteciler oldu. Bazı meslektaşlarımız yaralandı. Kudüs’te aralarında Türk gazetecilerin de olduğu basın mensuplarının üzerine TOMA ile lağım suyu sıkıldı. Bu olaylar gösteriyor ki İsrail, terör faaliyetlerinin duyulmasını istemiyor.” sözlerini kaydetti.

“İsrail katliamlarını görmezden gelen Birleşmiş Milletleri lanetliyoruz”

TİGAD olarak İsrail vahşetini lanetlediklerini vurgulayan Geçgel, sözlerini şöyle tamamladı; “İnsan haklarını ağzından düşürmeyen ama Filistin söz konusu olduğunda dut yemiş bülbüle dönen, İsrail’e boyun eğen ikiyüzlü uluslararası kuruluşları lanetliyoruz. Filistinlilerin üzerine yasaklı beyaz fosfor bombası atılırken, katil İsrail’i destekleyen ülkeleri lanetliyoruz. Yeryüzünde bozgunculuk yapmayı görev edinen terör devleti İsrail, hastaneleri, okulları ve konutları bombalarken bir kınamayı bile çok gören devlet adamlarını lanetliyoruz. Üçüncü Dünya Savaşı dünyayı tehdit ederken, İsrail katliamlarını görmezden gelen Birleşmiş Milletleri lanetliyoruz.”

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Ulusal Medyanın Aksaray’a 34. İl Yıldönümü İlgisi
Etkinlik

Ulusal Medyanın Aksaray’a 34. İl Yıldönümü İlgisi

Aksaray’ın 34. İl olma programına Ankara ve İstanbul medyasının ilgisi damgasını vuracak.

Okan Geçgel: BİK, internet medyasının feryatlarına kulak tıkıyor
Yaşam

Okan Geçgel: BİK, internet medyasının feryatlarına kulak tıkıyor

İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, “Basın İlan Kurumu (BİK) yetkilileri internet medyasının feryatlarına ve sorunlarına kulak tıkamaya devam ediyor. Bu konuda artık sabrımız taşıyor.” dedi. 

Kayseri Kadın Kooperatifleri Ve üreten Kadınlarla Dahada Güçlü
Yaşam

Kayseri Kadın Kooperatifleri Ve üreten Kadınlarla Dahada Güçlü

Kayseri’de faaliyet gösteren 22 Kadın Kooperatifi, 16-25 Haziran tarihlerinde düzenlenen bir fuarda buluştu. 10 gün süren fuarı 800 bin kişi ziyaret etti.

İnternet basınının devlerinden Aksaray'da Öğrenci ve Yerel basına iletişim semineri
Yaşam

İnternet basınının devlerinden Aksaray'da Öğrenci ve Yerel basına iletişim semineri

TİGAD’ın Aksaray’da Düzenlendiği konferansta yeni nesil gazetecilik konuşuldu.

TİGAD’da Okan Geçgel güven tazeledi
Yaşam

TİGAD’da Okan Geçgel güven tazeledi

İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Kurul Toplantısı, 16 Haziran 2023 cuma günü Aksaray’da yapıldı. Mevcut başkan Okan Geçgel, tekrar seçilerek güven tazeledi.

Türkiye Medyasının nabzı Aksaray'da atacak
Bölgesel

Türkiye Medyasının nabzı Aksaray'da atacak

16,17 ve 18 Haziran tarihlerinde Aksaray'da düzenlenecek olan etkinliğe İstanbul merkezli Türkiye’nin önemli TV, Gazete ve İnternet gazeteleri yetkilileri ve temsilcileriyle TİGAD ’ın Türkiye’nin dört bir yanında il temsilcileri katılacak.