Burdur

TKDK'dan Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım

Burdur'da TKDK, 150 Milyon TL yatırımın gerçekleşeceğini ve söz konusu miktarın 78 Milyon Lirasının karşılıksız verileceği projelerin imzalarının atıldığını belirtti.

TKDK'dan Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Burdur İl Koordinatörlüğü tarafından, Burdur'da 150 Milyon TL yatırımın gerçekleşeceğini ve söz konusu miktarın 78 Milyon Lirasının karşılıksız verileceği projelerin imzalarının atıldığı belirtildi.

TKDK’nın açıklasına göre ;

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Burdur İl Koordinatörlüğü, IPARD II programı 11. Çağrı dönemine ait proje başvuru sürecini kapsayan çalışmalarının ardından sözleşme imzalama aşamasını da başarıyla tamamladı.

Ulusal fon ve Avrupa Birliği eş finansmanından oluşan hibe desteklerinden tüm çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yararlanabilmesi adına çok kapsamlı bir tanıtım çalışmasında bulunan TKDK Burdur İl Koordinatörlüğü, başvuru süreci tamamlanan toplam 42 projenin sözleşme imzalama sürecini de en kısa sürede neticelendirdi.

2016 yılında başlayan IPARD-II Programı kapsamında 14 Ocak 2022 tarihinde çıkılan 11. Çağrı bünyesinde alınan projelerin, Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından, proje sahipleriyle sözleşme imzalama süreci de başarıyla tamamlanarak ilimize hepsi birbirinden değerli 42 proje kazandırılmış oldu.

Atılan ilk imzalar sonrasında Burdur’a 150 Milyon TL yatırımın gerçekleşeceği ve söz konusu miktarın da 78 Milyon Lirasının karşılıksız verileceği bu projeler, IPARD-II/302 "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" Tedbiri kapsamındaki sektörleri içermektedir. Burdur Merkez de dahil olmak üzere; Bucak, Karamanlı, Gölhisar, Yeşilova, Tefenni ve Kemer ilçelerine 150 Milyon TL yatırımın kazandırılacağı sektörler arasında; Süs bitkileri, tıbbi ve aromatik bitkiler üretimi ve işlenmesi, mantarcılık, fide ve fidan üretimi, arıcılık, Zanaatkarlık, katma değerli ürünlerin üretimi, kırsal turizm, yenilebilir enerji tesisleri ile kooperatif ve üretici örgütleri için makine parkları kurulumundan oluşan yatırımlar yer alıyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Melli'de
Yerel Yönetim

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Melli'de

Burdur Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesine ziyarette bulundu.

Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım daha
Bölgesel

Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım daha

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, TKDK 11. Çağrı Dönemi kapsamında 42 projenin sözleşmelerinin imzalandığını açıkladı.

TKDK Burdur'dan %65 hibe desteği
Bölgesel

TKDK Burdur'dan %65 hibe desteği

Burdur'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK Burdur), üreticilere hibe desteği ile katkı sunmaya devam ediyor. İşte detaylar...

Milletvekili Özçelik açıkladı; 2022'de Burdur'da 41 projeye 32,7 milyon hibe
İş Dünyası

Milletvekili Özçelik açıkladı; 2022'de Burdur'da 41 projeye 32,7 milyon hibe

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 2022 yılına yatırımları ile ilgili açıklamada bulundu.

Burdur İl Genel Meclisinde TKDK Hibeleri Konuşuldu
İş Dünyası

Burdur İl Genel Meclisinde TKDK Hibeleri Konuşuldu

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran; Burdur İl Genel Meclisinin Kasım ayı 13. Birleşimindeki bütçe taslağı görüşmelerinde gerçekleştirdiği sunumla, değerli İl Genel Meclis Başkanı ve üyelerini, IPARD programı ve kurumun çalışmaları hakkında bilgilendirerek sorularını cevapladı.

Burdur'a 3 Yeni Yatırım Projesi İçin Çalışmalar Başladı
İş Dünyası

Burdur'a 3 Yeni Yatırım Projesi İçin Çalışmalar Başladı

Burdur genelinde projeler hayata geçiyor.