ADANA (İHA) - Adana’da narkotik ekipleri hız kesmeden ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına operasyonlarına devam ediyor. Yapılan operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçilirken, yakalanan 3 kişi tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satışı yaptığını tespit ettiği Alican N., Necmettin D. ve Emhra K.’yi yakalamak için operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 3 şüpheli kıskıvrak yakalanarak etkisiz hale getirildi. Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda; 1 ruhsatsız tabanca, 70 mermi, 168 sentetik ecza, 5 pakette 56,28 gram metamfetamin, 9 pakette 50,38 gram bonzai, 4 pakette 12,71 gram esrar ve 2 adet hassas terazi ele geçirildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kars’ta 37 ekip ve 152 jandarmanın katımlıyla ‘Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması’ yapıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Antalya Narkotik Şube Müdürlüğü ile yaptığı ortak çalışmayla, toplu taşımada görev yapan personele uyuşturucuyla mücadele eğitimi verildi
Antalya'da (48) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak, (36) şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak, (12) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek, (3) şahıs hakkında 2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek) suçlarından ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI.
Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Büro Amirliği Ekipleri, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.
Çivril Polisi Uyuşturucu ile mücadelesine eğitim programları ile devam ediyor.
Bilecik’te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 şahıs yakalandı.
Yorumlar (0)