Trabzon

Trabzon'da Yaylaya kamyon kondu

Trabzon’un Düzköy ilçesinde yaşayan Nejmi Küçüker, 6 yıl önce üzerindeki ahşap yapısı ile karavan olarak aldığı 1980 model kamyonu yaylada yaptığı ahşap evinin beton direkleri üzerine kondurdu Devamı haberimizde...

Trabzon'da Yaylaya kamyon kondu

Trabzon’un Düzköy ilçesinde yaşayan Nejmi Küçüker, 6 yıl önce üzerindeki ahşap yapısı ile karavan olarak aldığı 1980 model kamyonu yaylada yaptığı ahşap evinin beton direkleri üzerine kondurdu. Trabzon'un Düzköy ilçesinin bin 800 rakımlı Haçka Yaylası'ndaki kamyonkondu, görenlerin büyük ilgisini çekiyor.
Düzköy ilçesinde yaşayan ve uzun yıllardır tır şoförlüğü yapan evli ve 1 erkek çocuk sahibi Nejmi Küçüker (48), 6 yıl önce Samsun’da gördüğü kamyon üzerindeki ahşap evi satın aldı. Karavan olarak yapılan 1980 model Ford marka kamyonu yaşadığı ilçenin Haçkalı Yaylası’na getiren Küçüker, bir süre kullandığı karavanı 2 kez satmak zorunda kaldı. Kamyonun manevi değeri nedeniyle 2 kez satmasına rağmen geri alan Küçüker, 4+1 şeklinde yapılan 20 metrekarelik ahşap evinin bulunduğu kamyonu yaşı nedeniyle trafikten çekmek zorunda kaldı. Ahşap evinden kopamayan Küçüker emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte vakit geçirmek için bir proje geliştirdi. Kamyonetin alt takımından hiçbir parçayı sökmeyen Küçüker kamyoneti lastikleri ile beraber arsasına kurduğu beton direkler üzerine kondurdu. Bin 800 rakımlı yaylaya getirdiği vinç yardımıyla kamyoneti havaya kaldırarak beton direkler üzerine konduran Küçüker, iki parça halindeki ahşap evini arsasına yerleştirdi. Geçen yıl başladığı projesini imkan buldukça zaman ayırmaya çalışan Küçüker’in yayladaki kamyonkondusu yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

“Projem bittikten sonra ailem ve arkadaşlarımla inşallah oturacağız”
Ahşap evi fazla kullanamadığını kaydeden Nejmi Küçüker, “Bu kamyonet 5-6 yıldır bizde. Bir mazisi var. Yaştan dolayı biz bunu trafikten çektik. Sonra değerlendirmek istedik. Ailem Haçka Yaylası’nda yaşıyor. Bir arsamız vardı, kamyoneti buraya yerleştirdik. Tır şoförüyüm uzun yola çalışıyorum. Kamyoneti değerlendirmek için ailem zaman geçirebileceğim bir şey yapmayı düşündüm. Geçtiğim yıl projeye başladım. Yavaş yavaş yapmaya başladık. Kamyonet daha öncesinde karavan olarak yapılmıştı. Ben bunu Samsun’da bir amcadan satın almıştım. 4 oda bir oturma odası şeklinde yapılmış. 1980 model olduğu için zamanla eskidi. Karavan komple ahşap olduğu için karayolunda sıkıntı yaşıyorduk. Bir sıkıntıya yol açmamak için karavanı trafikten çektik. Karavan olarak pek kullanmadık. Nasip olmadı. Ama projem bittikten sonra ailem ve arkadaşlarımla inşallah burada oturacağız” dedi.

“Görenlerden ‘kafayı yemiş, çok güzel’ şeklinde tepkiler alıyorum”
2 kez sattığı ahşap evinden kopamadığı için geri aldığını vurgulayan Küçüker, “Hayatım boyunca hep uzun yolda çalıştım. Artık emekli olup ailemle beraber vakit geçirmek istiyorum. Burayı onun için yaptım. Ayrıca insanlar gelsinler burada kafalarını dinlesinler. Bizim organik ürünlerimizden yesinler. Artık rahat etmek istiyorum. Bir hevesimiz var. Buraya herkes gelip oturabilecek. Yaylamız özellikle Arap turistlerin ilgisini çekiyor. Görenler ağabey herhalde ‘kafayı yemiş, çok güzel’ şeklinde tepkiler alıyorum. Bu araç beni bunaltmıştı. İki kez bu aracı sattım. Sonrasında geri aldım. Biraz kopamadık gibi oldu. Bu projenin maliyeti benim için önemli değil. Bu aracın bende manevi değeri var. El emeğiyle yapılmış bir karavan. Güzel olacak inşallah” ifadelerini kullandı. İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

AK Parti Heyeti Yatırımları Takip Ediyor "Dirmil'e Yayla Turizmi Kazandırılacak"
Yerel Yönetim

AK Parti Heyeti Yatırımları Takip Ediyor "Dirmil'e Yayla Turizmi Kazandırılacak"

19 Eylül Cumartesi günü Altınyayla kongresinin tamamlanmasının ardından Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Altınyayla'daki yatırımları incelediler.

Kaş (Kınık) Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" Konulu Konferans Gerçekleştirildi.
Etkinlik

Kaş (Kınık) Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" Konulu Konferans Gerçekleştirildi.

Mevlid-i Nebi Haftası Programları kapsamında, Kınık İmam Hatip Lisesinde "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" konulu konferans düzenlendi.

Burdur MAKÜ, 2023-2027 projelerini açıkladı
Bölgesel

Burdur MAKÜ, 2023-2027 projelerini açıkladı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, 2023-2027 yılları arasında gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı.

CHP'li Seyhan ve Çukurova belediyelerine rüşvet operasyonu! 13 kişi tutuklandı
Yerel Yönetim

CHP'li Seyhan ve Çukurova belediyelerine rüşvet operasyonu! 13 kişi tutuklandı

Adana’da Seyhan ve Çukurova belediyelerine düzenlenen rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 13'ü tutuklandı, 17'si adli kontrolle serbest bırakılırken, 3 kişi ev hapsine alındı.

Kepez ve Kızılkaya belediyeleri iş birliğini güçlendiriyor
Yerel Yönetim

Kepez ve Kızılkaya belediyeleri iş birliğini güçlendiriyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör'ü ziyareti, iki belediyenin iş birliğini artırması açısından önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Burdur'da modifiye araç tutkunları buluşacak
Etkinlik

Burdur'da modifiye araç tutkunları buluşacak

Burdur'da 7-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Modifiyeli Araç Festivali, modifiye araç tutkunlarını bir araya getirecek.