Tunceli, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimlerinde 5 Tam Puan Alarak 6. Sıraya Yerleşti. Tunceli'de Aile ve Sosyal Hizmetler ve Yeşilay İşbirliğiyle Bağımlılık Eğitimleri Devam Ediyor. Eğitimler 15 Yaş Üstü Çocuklar, Bakıcı Personeller ve Kamu Personellerine Veriliyor.
Mersin'de bağımlılıkla mücadele çalışmalarının sürdüğü, bu yılın ilk 6 ayında halk eğitim ve hizmet içi eğitimlerle 8 bin 785 kişiye ulaşıldığı bildirildi.
Dünya Tütünsüz Günü kapsamında düzenlenen “Muhtarımla Birlikte Bağımlılıkla Mücadele” etkinliğinde, tütün endüstrisinin milyonlarca genci hedef almaya devam ettiğine dikkat çekildi.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bağımlılıkla mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler, afiş ve broşürlerle bilgilendirildi. Detaylar için tıklayın.
Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadeleye dikkat çektiği bisiklet turu Düzce'de de yapıldı. Vali Selçuk Aslan, "Düzce çok hoş bir bisiklet şehri" dedi.
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, tüm kurumlarla birlikte bağımlılıkla mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Bağımlılığa feda edilecek tek bir ferdimiz yok ve bu konudaki mücadelemiz titizlikle sürdürülecek” dedi.
Yorumlar (0)