Antalya

Turizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya’nın Ocak ayı itibarı ile iyi bir sezon açılışı yaptığını belirterek, "Turizm sezonumuzun iyi geçeceğini öngörüyoruz. Geçen yılı rahatlıkla geçeceğiz. ” dedi.

Turizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya’nın Ocak ayı itibarı ile iyi bir sezon açılışı yaptığını belirterek, "Turizm sezonumuzun iyi geçeceğini öngörüyoruz. Geçen yılı rahatlıkla geçeceğiz. Ama biz turizmin pik yılı olan 2019 yılının verilerine ulaşmayı hedefliyoruz. İnşallah bu yıl yakalarız” dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği tarafından düzenlenen programda, asrın felaketi olarak anılan ve 11 ili etkileyen afette, Antalya’ya gelen depremzedeleri Alanya’da bulunan otellerde ağırlayan sektör temsilcilerine teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Türkiye’nin en büyük felaketlerinden biri olarak tarihe geçen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Antalya’ya gelen depremzedelere kapılarını açan tüm otel işletmecilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Yazıcı, “Milyonlarca insanın mağdur olduğu ve 50 binin üzerinde can kaybının yaşandığı deprem felaketinde Antalya olarak ilk gün harekete geçtik. Hemen kriz masamızı oluşturduk. Çok büyük bir felaket ve mağduriyet yaşanıyordu. Hemen şehrimize gelecek depremzedelere kucak açmak için hazırlıklara başladık. İlk depremzede grubumuz kara yoluyla geldi. Hatay ve Maraş istikametinden gelen herkes Alanya’da kaldı. Alanya bu konuda müthiş bir özveri ve başarı gösterdi. Alanya’daki otelcilerimize nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Bu toplantının yapılacağı bana iletilince hemen programlarımı iptal ettim. Çünkü marifet iltifata tabi. Harika bir iş çıkardınız. 230 binden fazla kişi şehrimize geldi. Biz gelen vatandaşlarımızdan 80 binini otellerimizde ağırladık. Sizlerin özverili çalışmaları sayesinde hiçbir sorun çıkmadı. Sizler ve çalışanlarınız sadece otellerinizi değil, gönüllerinizi açtınız. Gerçek bir ev sahipliği yaptınız. Ben devletim ve milletim adına teşekkür ediyorum. İnancımız odur ki bu yaptığınız iyilik sizlere bereketiyle geri dönecektir. Çünkü sizler depremzedelerimizin yeme içmeden, kıyafetlerine kadar her ihtiyaçlarını temin ettiniz. Tüm kalbimle bir kez daha teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” dedi.

“Güzel bir sezon geçireceğiz”

Antalya’nın Ocak ayı itibarı ile iyi bir sezon açılışı yaptığını vurgulayan Vali Yazıcı, “Turizm sezonumuzun iyi geçeceğini öngörüyoruz. Geçen yılı rahatlıkla geçeceğiz. Ama biz turizmin pik yılı olan 2019 yılının verilerine ulaşmayı hedefliyoruz. İnşallah bu yıl yakalarız. Antalya denilince akla sadece deniz, kum ve güneşin gelmiyor. Dünyanın en iyi ve en kaliteli otel hizmetinin verilmesi de geliyor. Lütfen bu kaliteyi bir tık bile olsa aşağı düşürmeyelim. Zaten en iyi ve en güzelini yapıyorsunuz. Bir kez daha gösterdiğiniz insanlıktan ve misafirperverlikten dolayı tüm hepinize teşekkür ediyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.

Turizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruzTurizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruzTurizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruzTurizmin pik yılı verilerine ulaşmayı hedefliyoruz

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Sarı ve turuncu kodla uyarılan Antalya’da vatandaşlar deniz keyfine devam etti
Yaşam

Sarı ve turuncu kodla uyarılan Antalya’da vatandaşlar deniz keyfine devam etti

Antalya’da hızı saatte 110 kilometreye ulaşabileceği tahmin edilen fırtına ve sağanak yağış uyarısına rağmen vatandaşlarla turistler deniz keyfine ara vermedi. Devamı haberimizde...

Antalya'nın dünyaca ünlü şelalesinin sonbahar manzarası mest etti
Yaşam

Antalya'nın dünyaca ünlü şelalesinin sonbahar manzarası mest etti

Antalya’nın Lara bölgesindeki dünyaca ünlü Düden Şelalesi'ne, sonbahar olmasına rağmen yerli yabancı ziyaretçiler akın etti. Devamı haberimizde...

Türkiye'nin gözdesi günün her saati farklı manzara sunuyor, turistleri kendine hayran bırakıyor
Bölgesel

Türkiye'nin gözdesi günün her saati farklı manzara sunuyor, turistleri kendine hayran bırakıyor

Türkiye’nin gözde turistik mekânlarından olan Antalya Kaleiçi sokakları her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerini ilk uğrak yeri oldu. Devamı haberimizde...

Yılın ilk Sırp turist kafilesi Havalimanına geldi
Yaşam

Yılın ilk Sırp turist kafilesi Havalimanına geldi

Sırbistan'dan Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na sezonun ilk uçuşu ile 86 Sırp turist geldi.

Bakan Ersoy: Antalya Türkiye'nin Turizm Başkenti
Bölgesel

Bakan Ersoy: Antalya Türkiye'nin Turizm Başkenti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın turizmdeki başarısını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteklerini vurguladı.

Akın akın geliyorlar! Havayoluyla gelen 4 milyonu geçti
Bölgesel

Akın akın geliyorlar! Havayoluyla gelen 4 milyonu geçti

Turizm verilerindeki artışın devam ettiği Antalya’da, 1 Ocak–10 Haziran tarihleri arasında şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 2022 yılına göre yüzde 37 artış kaydederek 4 milyon 062 bin 891 oldu.