Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği’nin (TİGAD) il temsilcileri Kayseri’de bir araya geldi. İstişare toplantısında, TİGAD öncülüğünde yeni kurulacak “ Türk Dünyası İnternet Gazeteciliği Federasyonu”na katılım kararı alındı. TİGAD, Kayseri Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Yeni Nesil Gazetecilik” konulu bir konferans düzenlendi. Konferans kapsamında Kayseri’ye gelen TİGAD İl Temsilcileri, yemekli istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantı öncesi verilen akşam yemeğine; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Serdar Öztürk ve Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Küçükoğlu da katıldı. Vali Çiçek, yemekte yaptığı konuşmada, Kayseri’nin ticari, tarihi ve kültürel önemine ilişkin gazetecilere çeşitli bilgiler verdi. TİGAD, federasyona öncülük edecek Yemeğin ardından TİGAD Genel Kurulu ve TİGAD İl Temsilcileri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Türk Dünyası İnternet Gazeteciliği Federasyonu’na katılım için karar alındı. Buna göre TİGAD, “kurucu dernek” sıfatıyla federasyonun kuruluşu çalışmalarına başlattı. Toplantıda, ayrıca, TİGAD’ın önerileri sonrası uzun bir süreç sonundan yürürlüğe giren“Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile ilgili de değerlendirmelerde de bulunuldu. TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel, toplantıya katılan il temsilcilerine teşekkür ederek, TİGAD’ın yeni projeleri hakkında bilgi verdi.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in cesareti, liderliği ve halkla kurduğu güçlü bağ, şehrin zor günlerini geride bırakmasına ve yeniden huzura kavuşmasına öncülük ediyor. Halk, Vali Çiçek'e duyduğu güveni her fırsatta dile getirerek, onun sayesinde geleceğe umutla baktıklarını belirtiyor.
Kayseri'de Suriyeli bir çocuğa yönelik cinsel istismar olayının ardından yaşanan gerginlik, Vali Gökmen Çiçek'in soğukkanlı ve kararlı tutumu sayesinde yatıştı.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından başlatılan “Her Ev Bir Okul” projesi kapsamında üretimi tamamlanan çalışma masaları ve kitaplıkların ilçelere dağıtımı yapıldı.
Afyonkarahisar’da yaşayan ve ailelerinin Vali Gökmen Çiçek’in ismini ve soy ismini verdiği ikizler ‘Gökmen’ ve ‘Çiçek’, Kayseri’de Vali Çiçek’i ziyaret etti.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından başlatılan ‘Her Ev Bir Okul’ projesi çerçevesinde Özvatan’da öğrenciler çalışma masalarına kavuştu.
Kayseri Valiliği, Yeşilay ve hayırseverlerimiz işbirliği ile yaptırılacak olan Yeşilay Uyuşturucu İle Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Yorumlar (0)