Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve Elazığ’ın yoğun bir sporcu kafilesiyle katıldığı Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda 4 sporcu derece yaptı.
22-29 Ocak tarihleri arası Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Elazığlı sporcular önemli dereceler elde etti. Elazığ kafilesinden; Zelal Şengür, Yusuf Eren Yıldırım ve Alpaslan Hamza Kıvık sikletlerinde 1. olurken, Buse Özgür ise 2. oldu. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, dereceye giren sporcuları ve antrenörü tebrik etti.
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Konya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda en yoğun kategoride bir günde 6 müsabakaya çıkan 14 yaşındaki Denizlili genç sporcu Dürdane Huy, Türkiye şampiyonu oldu.
Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'na katılan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü sporcularından Sinem ve Burak, 8 bin sporcu arasından kendi kategorilerinde üçüncü oldu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yıldız kick boks sporcuları kazandıkları madalyalarla Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'na damga vurdu.
Eskişehirli kick boks sporcusu Sümeyye Kılıç, 5 rakibine karşı elde ettiği galibiyle genç yaşında Milli Takımına girmeye hak kazandı.
Aydın'da birçok spor branşındaki başarılarıyla adından söz ettiren dövüş sporlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz olarak verilen kick boks kursları da büyük ilgi görüyor. 4 bin 66 lisanslı sporcuya ev sahipliği yapan Aydın'da, 672 sporcu aktif olarak kick boks eğitimi alıyor.
Yorumlar (0)