Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları fikstürü gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.
MAKÜ Avşar Han’da gerçekleştirilen kura çekimine Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSÜF) İl Temsilcisi Prof. Dr. Kadir Pepe, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürü Kubilay Çakır ve mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
Kadınlar grubunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Erkekler grubunda ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi olmak üzere 5 takım mücadele edecek.
MAKÜ Spor Salonunda gerçekleşecek müsabakalarda ilk maçlar 16.04.2024 Salı günü oynanacak.
12:00 Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi
14.00 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi - KTO Karatay Üniversitesi (erkekler takımı)
12:00 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi - Manisa Celal Bayar Üniversitesi
12:00 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)