İstanbul

Üç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecek

İstanbul Kadıköy'de yaya geçidi denetimi yapıldı. Yayalara geçiş hakkı vermeyen 8 sürücüye toplam 15 bin 832 lira para cezası kesildi.

Üç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecek

Kadıköy’de yaya geçidi denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde, yayalara geçiş hakkı vermeyen sürücülere, para cezası uygulandı. Denetimde ceza yiyen sürücü, “Üç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebimden ödeyeceğim, yazık değil mi” dedi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve sivil trafik polisleri, Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi'nde denetim noktası oluşturdu. Dron ile yaya geçidinden gidenlere geçiş üstünlüğü vermeyen sürücüler tespit edildi. Denetimde yayalara yol vermeyen 8 otomobil sürücüsüne toplam ceza 15 bin 832 para cezası kesildi.

Tayfun Ç., “Yaya geçidinde yol vermediğimi söyledi. Halbuki yol verdim. Göster dediğimde göstermiyorlar, mahkemeye gidecekmişim, mahkemeyle mi uğraşacağım ben. Hayatım boyunca ilk defa böyle bir ceza yiyorum. Radar cezası falan olur akşama kadar orada ben durayım yayaya yol ver trafiği kapatayım, onu ben mi yapacağım koyacaklar oraya bir tane memur orayı yönetecek. Dronla beklemeyecek. Gerekirse mahkemeye kadar gideceğim. Ben günde 2 bin lira para kazanamıyorum. Üç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebimden ödeyeceğim, yazık değil mi” dedi.

Zeynep B., “Ben yol verdim diye düşünüyorum. Herhalde gözümden kaçtı, bütün yaya geçitlerinde yol veriyorum. Gözümüzden kaçmıştır ama ben yol veriyorum. Bir hata oldu diyelim. İlk defa durduruldum, ilk defa ceza yedim. Çıkacağı varmış diyelim. Şimdi bu olmasaydı başka bir şeyden çıkardı. Başka bir şey öderdim herhalde. Bazen bir şeylerin çıkması gerekiyormuş” dedi.

Üç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecekÜç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecekÜç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecekÜç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecekÜç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecekÜç kuruş para kazanacağım diye cezayı kendi cebinden ödeyecek

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 6
  SEVDİM
 • 5
  BEĞENDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Uyuşturucu parasını sakladı jandarma buldu
3. Sayfa

Uyuşturucu parasını sakladı jandarma buldu

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde jandarma ekiplerince bir araçta yapılan aramada bagajdaki ses sisteminin içerisine gizlenmiş, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen 24 bin TL nakit para ele geçirildi.

Aralık kapıya dayanınca lastikçilere koştular
Yaşam

Aralık kapıya dayanınca lastikçilere koştular

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının düzenlemeleri çerçevesinde 1 Aralık-1 Nisan döneminde tüm ticari araçlar için kış lastiği kullanma zorunluluğu başlarken, lastik bakım ve onarım bayilerinde yoğunluk arttı.

Bilecik’te jandarmadan sahte para operasyonu
3. Sayfa

Bilecik’te jandarmadan sahte para operasyonu

Bilecik’te sahte para operasyonu

11 ayda toplam para cezası dudak uçuklattı
3. Sayfa

11 ayda toplam para cezası dudak uçuklattı

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı uygulamalar çerçevesinde üzerinde bıçak ve benzeri alet taşıyan şahıslara toplamda 822 bin 454 TL para cezası uyguladı.

Parayla oynayan kim var kim yok içeriye!
Yaşam

Parayla oynayan kim var kim yok içeriye!

Sosyal medyada lüks yaşamlarıyla tanınan fenomen Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler, kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla evlerine yapılan baskın sonrasında gözaltına alındılar. Sevk edildikleri adliyede tutuklandılar.

KOM' dan sahte para operasyonu: 3 tutuklama
3. Sayfa

KOM' dan sahte para operasyonu: 3 tutuklama

Antalya ve Bilecik’te farklı iş yerlerine sahte para vermeye çalışan 3 yabancı uyruklu şahıs Antalya merkezli yapılan operasyonda yakalandı. Şahısların üzerinde yapılan aramada 285 bin TL değerinde sahte döviz ele geçirildi.