Antalya / Aksu

Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!

Antalya'nın Aksu ilçesinde çıkan yangın, tersanede 3 tekneyi küle çevirdi ve ormanlık alana sıçradı. Yangında yaklaşık 10 milyon TL'lik zarar olduğu bildirildi.

Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!

Antalya’nın Aksu ilçesi Aksu Çayı kenarında çıkan yangında tersanedeki 3 tekne zarar gördü, ormanlık alana da sıçrayan yangın söndürüldü. Yangında yaklaşık 10 milyon TL'lik zararın olduğu bildirildi.

Yangın, saat 13.30 sırasında Kumköy Mahallesi Aksu Çayı kenarında başladı. Yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yakındaki yapım aşamasındaki teknelere sıçradı. Çalışanlar hem yangına müdahale etmeye çalıştı hem de durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Yanıcı ve parlayıcı maddeler nedeniyle yangın diğer teknelere yayıldı. İhbarla bölgeye Antalya Büyükşehir Belediye itfaiye ekipleri sevk edildi. Çok sayıda istasyondan gelen ekipleri yangına müdahale etmeye başladı. Rüzgarın şiddetli esmesi nedeniyle alevler ormanlık alana sıçradı. Çevredeki balıkçılar çay kenarındaki teknelerini güvenli noktaya çekti. Vatandaşlar ellerine aldıkları dal parçaları ile yangını söndürmeye çalıştı. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin arazözle söndürme çalışmaları yetersiz kalınca hava ekiplerinden destek istendi. 3 uçak ve 5 helikopter alevlere kısa sürede müdahalede bulundu. Yer ekipleri rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın karşısında zor anlar yaşadı. Aksu Çayı ve denizden su alan helikopterler yangını yaklaşık 3 saat içinde kontrol altına aldı.

Yaklaşık 1 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü alanda soğutma çalışmaları devam ediyor. Tersanenin bulunduğu bölgede 3 tekne ise alevlere teslim oldu. Tersanenin tünel şeklindeki depolarının da yandığı yangın, yapım aşamasındaki diğer teknelere sıçramadan söndürüldü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği tersane bölümünde zararın yaklaşık 10 milyon TL olduğu öğrenildi.

"Ucuz atlatıldı"

Balıkçı Halil Taş, "Yangın palmiyelerin içinde başladı. Teknelere sıçradı. Teknelerimizi buradan uzaklaştırdık. Yangını müdahale etmeye çalıştık ama büyüdü. Daha sonra ormana sıçradı yangın ve bir anda büyüdü. Yıllar önce de yangın çıkmıştı. Şu anda ucuz atlatıldı gibi görünüyor" dedi.

"Rüzgar burayı kurtardı"

Bölge sakinlerinden Recep Aşık, "Yangın şu görünen aradan başladı çay ocağı ve yemekhane, oradan elektrik kontağından çıktığını söylüyorlar. Buradan ormana sıçradı. Tekne yandı. Birkaç kalıp tekneler vardı onlarda yandı. Hasar büyük. En kötü şartlarda benim gördüğüm 5 milyonun üzerinde zarar var. Allah’tan bu taraf sıçramadı facia olurdu. Denize doğru esen rüzgar burayı kurtardı” diye konuştu.

"40-50 milyonluk zarar olurdu"

Teknesi yanan Alper Karaç, "Elektrik kontağıyla ilgili problem varmış, geldiğimizde teknemiz yanıyordu, müdahale vardı ama iş işten geçmişti. 1 yıllık emek bir saat içinde yandı. Benim yanan teknem 2.5 milyon değerindeydi. Motoru yoktu içinde. Buralara da sıçrasa 40-50 milyonluk zarar olurdu” dedi.

Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!Ucuz atlatılsa da 10 milyon TL'lik zarar var!

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 2
  KIZDIM
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ÜZÜLDÜM
 • 1
  ŞAŞIRDIM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  BEĞENMEDİM
 • 1
  GÜLDÜM
 • 1
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bu marka en ucuz fiyatlı aracını duyurdu! İşte o aracın fiyatı
Yaşam

Bu marka en ucuz fiyatlı aracını duyurdu! İşte o aracın fiyatı

Ford'un uygun fiyatlı hafif ticari aracı Tourneo Courier, geniş iç hacmi, düşük yakıt tüketimi ve Ford kalitesi ile dikkat çekiyor. Bu model, özellikle küçük işletmeler ve büyük aileler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye'nin en ucuz arabaları hangileri? Fiyatlar değişti İşte o liste
Yaşam

Türkiye'nin en ucuz arabaları hangileri? Fiyatlar değişti İşte o liste

Türkiye'nin en ucuz arabaları hangileri? Fiyatlar değişti İşte Türkiye'de satılan en ucuz sıfır araba modelleri ve fiyatları...

Bu pazarda yok yok: her şey çok ucuz
Yaşam

Bu pazarda yok yok: her şey çok ucuz

Kırıkkale’de "bit pazarı" olarak da adlandırılan ikinci el eşya pazarı vatandaşlardan ilgi görüyor.

Seralar sayesinde her mevsim ucuz sebze
Yaşam

Seralar sayesinde her mevsim ucuz sebze

Hakkari’nin Çukurca Belediye tarafından yapılan seralar sayesinde vatandaş ucuz sebze yeme fırsatı yakalıyor.

Bu şehirde hamsi fiyatları yarıya düştü! Vatandaş ucuza hamsi alıyor
Yaşam

Bu şehirde hamsi fiyatları yarıya düştü! Vatandaş ucuza hamsi alıyor

Sinop'ta hamsi fiyatları, İstanbul'daki fiyatların yarısına düştü. Sinoplu vatandaşlar, ucuz hamsi satın almanın keyfini yaşıyor.

Öğrencilerin Ucuz Kitap Fuarına olan ilgisi kameralara yansıdı
Etkinlik

Öğrencilerin Ucuz Kitap Fuarına olan ilgisi kameralara yansıdı

Alanya Belediyesi’nin Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde düzenlediği Ucuz Kitap Fuarı’nda kırtasiyeler açtıkları stantlarda piyasa değerinin çok altına test ve çalışma kitabı satışı yapıyor. Ucuz kitaplara Alanya’daki öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.