Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, ‘13 Ekim Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması Günü’ kapsamında, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) farkındalık etkinliği düzenleyecek.
Muratpaşa Belediyesi, Türkiye'yi sarsan deprem felaketinin ardından depreme dayanıklı bir kent için ilk adımını Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) programıyla attı. Her mahallede afet gönüllü grubu oluşturmayı hedefleyen programda teorik eğitimlerin ardından
uygulamalı eğitimler de tamamlandı. İlk müdahale, afet bilinci, afet anatomisi, gönüllülük, ilk yardım, arama-kurtarma gibi başlıklarda teorik eğitimlerin ardından gönüllüler, enkaz başında öğrendiklerini uyguladı.
Bununla birlikte yeni yapılacak binalarda ‘perde beton’ zorunluluğu da getirilirken Muratpaşa Belediyesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla 1989’da ilan edilen 13 Ekim Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması Günü’nde bir dizi farkındalık etkinliği
düzenleyecek. ASSİM’de düzenlenecek etkinlik 17.30’da başlayacak. Etkinlik kapsamında gerçekleşecek seminerde katılımcılar etkinlikte başta deprem, sel ve yangın olmak üzere doğal afetlere karşı alabilecekleri önlemleri ve korunma yöntemlerini
öğrenecek. Muratpaşa Belediyesi, ayrıca, personelleri için de bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Toplantı Belediye Kültür Salonu’nda iki grup halinde gerçekleşecek.
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin, kentin yaşayan antik kenti Kaleiçi'nde bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Muratpaşa Belediyesi Deniz Baykal Spor Kompleksi'nin, “Antalya'da yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlayan ücretsiz kursları devam ediyor.
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin halka açtığı Bambus plajında, belediye çalışmalarını engellemek amacıyla devam eden araç işgali sona erdi.
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM), 10-14 yaşa yönelik verilecek robotik kodlama eğitimi başvuruları başladı.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin çocukları ekran başından kaldırıp tabiatla buluşturan doğa kampı Zeytinpark’ta başladı.
Yorumlar (0)