Başkan Böcek kursiyerleri yalnız bırakmadı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Uncalı ATASEM’de düzenlenen el sanatları kurslarına katılan kursiyerler el emeği göz nuru eserlerinden oluşan sergi açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yılsonu sergisinde kursiyerleri yalnız bırakmadı.
65 farklı branşta 1850 kursiyere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Uncalı ATASEM’de yılsonu sergisi açıldı. Kurs merkezinde düzenlenen “Bir Tutam Mutluluk” isimli serginin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı. Sergide; çinicilik, seramik biçimlendirme, ahşap yakma, tığ işi çanta yapımı, yatak odası tekstili hazırlama, takı yapımı teknikleri, keçe aksesuarları, akrilik boya, kadın üst giysileri dikimi, filografi, sanatsal mozaik, mis sabun yapımı, çocuk gösteri giysileri dikimi, ebru, dekoratif sepet örücülüğü, davul derisinden aksesuar yapımı, ahşap yakma ve resim sanat kurslarına katılan kursiyerlerin yıl boyu yaptıkları ürünler görücüye çıktı.
Sergide yer alan el emeği göz nuru eserleri dikkatle inceleyen Başkan Böcek, “Kursiyerlerin yıl boyu öğrendikleri bilgilerle yaptıkları eserlerin yer aldığı sergiyi gezerken gerçekten çok mutlu oldum. Çalışmaların hepsi birbirinden özel ve güzel. Uncalı ATASEM’deki kurs öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonra da yine kıymetli kursiyerlerimizin ve öğretmenlerimizin yanında olacağız” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)