Antalya

Üniversite ve odadan iş garantili protokol

Antalya'da imzalanan “Diploma Sizden, İş Bizden” protokolü kapsamında turizm programları mezunu tüm öğrencilere Alanya’da her yıl garantili iş imkanı sağlanması planlanıyor.

Üniversite ve odadan iş garantili protokol

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) arasında imzalanan “Diploma Sizden, İş Bizden” protokolü kapsamında turizm programları mezunu tüm öğrencilere Alanya’da her yıl garantili iş imkanı sağlanması planlanıyor.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) arasında iş birliği anlaşmalarına bir yenisi daha eklendi. “Diploma Sizden, İş Bizden” protokolü kapsamında ALKÜ turizm programlarından mezun öğrencilerin her yıl turizm işletmelerinde istihdamına yönelik iş birliği yapıldı. “Diploma Sizden, İş Bizden” protokolü; ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ve ALTSO Başkanı Eray Erdem tarafından imzalandı. İmza törenine; ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Aslan, ALKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Süleyman Ceylan, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sertaç Sert ve ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Yeniacun, Mesut Ersoy, Hasan Serter, Cem Özcan ve Ali Orkan yer aldı.

Üniversite ve odadan iş garantili protokol

Rektör Kalan:" Nitelikli insan gücü temin edilecek"

ALKÜ Turizm programlarından mezun tüm öğrencilere Alanya’da her yıl garantili iş imkânı sağlamaya ilişkin protokolün imza töreninde konuşan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, iş birliği için ALTSO Başkanı Eray Erdem ve yönetimine teşekkür etti. ALKÜ olarak her zaman üniversite-kent, üniversite-sanayi iş birliklerini son derece önemli bulduklarını söyleyen Rektör Kalan, “Sektörün temsilciliğini yürüten kurum ve kuruluşlarla da iş birliğini önemsiyor ve destekliyoruz. Daha önceki protokollere ek olarak özellikle Turizm Fakültesi başta olmak üzere Turizm MYO öğrencilerini de bu kapsama dahil edebiliriz. Sektörün ihtiyaç duymuş olduğu nitelikli insan gücünü temini noktasında bir iş birliğine imza attık. Özellikle bir yandan istihdam noktasında ihtiyacı giderirken diğer yandan öğrencilerimizin turizm alanında daha fazla nitelik kazanmasının önünü açmış olacağız. Ülkemizin turizm potansiyeline de katma değer sağlamayı amaç edindik. Bundan sonraki süreçte iş birliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Ben her daim yanımızda olan ALTSO’ya ve kıymetli Başkanımız Eray Erdem’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Üniversite ve odadan iş garantili protokol

Başkan Erdem:" Aidiyet duygusu için protokol önemli"

Turizm sektörünün daha çok gelişmesi için birçok kez ALKÜ ve diğer üniversitelerle iş birliği protokolleri imzaladıklarına değinen ALTSO Başkanı Eray Erdem, “Bugün de “Diploma Sizden İş Bizden” başlığı ile yeni protokol imzaladık. Alanya’da okuyan öğrencilerimizin iş garantisinde bizler üstlenmeliyiz. Bölgemizde yılın 6-7 ayı turizm aktif, geri kalan 5-6 ayı da pasif geçmesinden dolayı maalesef çalışan arkadaşlarımızın meslek ve sektörle ilgili aidat duygularının pekişmesi kolay olmuyor. Biz bu aidat duygusunun gelişmesi ve pekişmesini önemli buluyoruz. Bu protokol bu yüzden kıymetli. Bu protokol sayesinde belki turizm fakültesi seçilmesinde artışa sebebiyet verecek” dedi.

Üniversite ve odadan iş garantili protokolÜniversite ve odadan iş garantili protokol

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

 Alanya'da ilk kez KPSS ÖABT yapılacak
Yaşam

Alanya'da ilk kez KPSS ÖABT yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan öncülüğündeki girişimler sonucu KPSS Öğretmenlik Alan Bilgi Testi (ÖABT) Alanya’da ilk kez yapılacak.

ALKÜ Hemşirelik Öğrencilerine Enfeksiyon Kontrol Eğitimi!
Sağlık

ALKÜ Hemşirelik Öğrencilerine Enfeksiyon Kontrol Eğitimi!

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde klinik uygulama eğitimi alan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) Hemşirelik bölümü 1. sınıf öğrencilerine 'sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyon ve korunma yolları' anlatıldı.

ALKÜ Rektörü Türkdoğan'dan Afrika'da Erasmus iş birliği açıklaması!
Bölgesel

ALKÜ Rektörü Türkdoğan'dan Afrika'da Erasmus iş birliği açıklaması!

Türkiye Ulusal Ajansının davetlisi olarak Fas'ta düzenlenen Erasmus ICM programına katılan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, "Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin bu projelerden en iyi şekilde faydalanmasın ülkemizin daha fazla gelişmesi açısından büyük önem taşıyor" dedi.

Anneanne, kardeşleri ve torunu hep birlikte üniversitedeler
Etkinlik

Anneanne, kardeşleri ve torunu hep birlikte üniversitedeler

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesindeki Tazelenme Üniversitesi biriminde eğitim alan 66 yaşındaki Seher Aşçı ile eğitim fakültesi müzik eğitimi bölümündeki 18 yaşındaki torunu İpek Simay Yıldız aynı üniversitede eğitim alıyor. Anneanne torun ders aralarında beraber vakit geçirirken, Seher Aşçı ayrıca iki kardeşiyle birlikte aynı sınıfta eğitim görüyor.

ALKÜ milli sporcudan Türkiye rekoru
Spor

ALKÜ milli sporcudan Türkiye rekoru

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli atlet Salih Korkmaz, 5 bin metre büyük erkekler yürüyüş branşında yeni bir rekora imza attı. Devamı haberimizde..

Mevlüt Çavuşoğlu: “ALKÜ’ye desteklerimiz devam edecek”
Yaşam

Mevlüt Çavuşoğlu: “ALKÜ’ye desteklerimiz devam edecek”

Önceki dönem Dışişleri Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Devamı haberimizde..