Ordu’nun Ünye ilçesinin 40 yıllık hayali olan, 550 dönümlük arazi üzerine kurulan ve 6 bin kişiye istihdam sağlayacak Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni bir fabrikanın temeli atıldı.
Ünye’de 40 yıldır hayali kurulan yatırımcıların hızlıca firmalarını faaliyete geçirdiği OSB alanında ilçede 50 yıllık çalışmalarıyla istihdam sağlayan bir mobilya firmasının üretim atölyesinin temel atılma töreni gerçekleşti. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve çok sayıda kişinin katıldığı temel atma töreninde ise heyecan dolu anlar yaşandı.
Temel atma töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bugün heyecanlı bir gün yaşıyoruz. Buralarda OSB’nin oluşması, kamulaştırılmasının yapılması ile ilgili değerli STK Başkanlarımızla birlikte çok ciddi gayretler ve eforlar sarf ettik. Ünye’nin 40 yıllık OSB hayalinin hayata geçmesi ile alakalı emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Yeni istihdam için temeli atılan mobilya atölyesi sahiplerine ise başarılar diliyorum. Bu temeller burada çok hızlı bir şekilde devam eder. 2 yıl içinde burada 34’ün üzerinde fabrikanın bacalarının tüttüğü çocuklarımızın, gençlerimizin burada istihdam edilerek aile ekonomisine katkı sunarak gurbete gitmesini engelleyecek ve yerinde istihdamı sağlayarak karnının doyabileceği bir durumun oluşmasına burası vesile olacak” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından mobilya fabrikasının temeli atıldı.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)