CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur Şeker Fabrikası'nın küspe satışlarını dört beş firmaya ihale yapmadan 370 TL'ye verdiğini ve bu firmaların da küspeyi üreticilere 500 TL'ye kadar sattığını öne sürerek dün yaptığı açıklamada tepki göstermişti.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, " Dün bir açıklama yapmıştık biliyorsunuz Şeker Fabrikasının yaptığı bir yanlış uygulamadan geri dönülmesi yönünde bir çağrıda bulunmuştuk tabi bir çok köylümüzün bir çok üreticimizin şikayetiydi zaten bizim talebimiz bugün kamyoncu esnaflarımıza bir çok üreticilerimizle bu anlamda bizim çağrımıza kulak vererek şeker fabrikası yönetimini bizlerin isteği doğrultusunda bir karar alması yönünden birazdan bir toplantıya girecekler saat 14.00’de toplantı başlayacak ve bizler bu toplantıdan bu yapılan uygulamadan bir an önce dönülmesini 370 TL gibi bir rakamdan tüm köylülerimize tüm hemşerilerimize tüm üreticilerimize küsmeli satışını şeker fabrikasını kendisi tarafından yapılmasının sonucunu böyle bir kararı bekliyoruz takipteyiz yine sizleri bilgilendireceğiz " ifadelerini kullandı.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, sokak hayvanlarının öldürülmesini öngören yasa teklifine tepki gösterdi. Akbulut, Burdur Belediyesi'nin sokak hayvanları için yürüttüğü çalışmanın örnek alınması gerektiğini belirtti.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Karakent ve İlyas Köyü'nde vatandaşlarla buluştu. Akbulut, köylerin sorunlarını dinledi ve çözüm yolları arayacağını belirtti. Detaylar için tıklayın!
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur'un yatırım teşvikinde beşinci bölgeye yükseltilmesini ve yeni organize sanayi bölgesi kurulmasını istedi. Detaylar burada...
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile görüştü. 2025 yatırım planına dahil edilecek baraj projeleriyle Burdur Merkez ve Bucak ilçesinin içme suyu sorunlarına çözüm getiriliyor. Detaylar için tıklayın.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada Burdur Gölü'nün kuruma tehlikesine ve Burdur'un içme suyu sorununa dikkat çekti.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet AKBULUT'A Burdur için güncel öneri ve taleplerini iletti.
Yorumlar (0)