USO Anadolu Lisesi Genç kızlar Futsal takımı çıktıkları bütün maçları kazanarak Burdur genç Kızlar Futsal il birincisi oldu.
Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen Genç kızlar Futsal il birinciliği müsabakalarında Final maçında Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesini 2-0 yenen USO Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
Şampiyonluk kupasını okul müdür yardımcısı Hüseyin Karpuz’un elinden alan öğrenciler büyük sevinç yaşadı. USO Anadolu Lisesi hem sportif hem de sanatsal alanda başarıları gün geçtikçe artıyor.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Burdur'da 'Eğlenceli Bilim Atölyesi' düzenlendi. Atölyede öğrenciler, çeşitli bilimsel deneyler yapma ve bilimsel kavramları eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı buldu.
BAKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) 'Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor' projesi kapsamında, Uso Anadolu Lisesi'nde 25-26 Nisan 2024 tarihleri arasında heyecan verici bir bilim atölyesi gerçekleştirildi.
USO Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'i ziyaret ettiler.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Gençler A(Erkek-Kız) Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği Müsabakaları Altınordu Atatürk Spor Salonunda başarıyla tamamlandı.
Burdur USO Anadolu Lisesi öğrencileri, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde hayvan barınağını ziyaret ederek barınaktaki hayvanlara sevgilerini gösterdi.
Burdur USO Anadolu Lisesi’nde iki ay süren “Yenilikçi Robotik ve Stem Gençliği” Projesi kapanış programı yapıldı.
Yorumlar (0)