Uzman isimden önemli açıklama! O ülkeyle komşu olacağız! 'Kaçış yok'

Ünlü jeoloji profesörü Celal Şengör, kıtaların hareketliliği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şengör'e göre 10 milyon yıl sonra Türkiye, o ülke ile komşu olacak ve Akdeniz kapanacak. Peki bu nasıl olacak? Detaylar burada!

Uzman isimden önemli açıklama! O ülkeyle komşu olacağız! 'Kaçış yok'

Türkiye'nin önde gelen bilim insanlarından jeoloji profesörü Celal Şengör, dünya üzerindeki kıtaların hareketliliği ve gelecekteki değişimleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şengör, Türkiye'nin de bu jeolojik değişimlerden etkileneceğini ve gelecekte bir Afrika ülkesi ile komşu olacağını belirtti.

Bilim, felsefe, tarih ve birçok farklı alanda yaptığı açıklamalar ile sürekli gündeme gelen Celal Şengör, bu kez Türkiye'nin kaderinin ne olacağını ilişkin çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Yapılan araştırmaların her 600 milyon yılda bir yeni süper kıtanın oluşumunu gösterdiğini aktaran Şengör, dünyada devam eden değişimler sonucunda Türkiye'nin de haritadaki yerinin farklılaşacağını söyledi.

Uzman isimden önemli açıklama! O ülkeyle komşu olacağız! 'Kaçış yok'

"KAÇIŞ YOK! KESİNLİKLE YAŞANACAK"

Youtube'da katıldığı HT Bilim Tarih Felsefe kanalında Fatih Altaylı ile söyleşen Celal Şengör, yeni kıta oluşumlarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kaçışın olmadığını ve dünyanın her yerinde kıtaların değişeceğini belirten Şengör, yeni bir Pangea oluşacağının öngörüldüğünü ifade etti.

Yaşanacak kıta değişimleriyle birlikte 'Avrupa'nın parçalanacağını ve Batı Avrupa'nın bir ada haline geleceğini' dile getiren Şengör, Amerika ve Asya'nın da 'büyük ihtimalle' çarpışacağını belirtti.

TÜRKİYE, LİBYA İLE KOMŞU OLACAK

Yer bilimci Celal Şengör'e göre, 10 milyon yıl sonra oluşması öngörülen Yeni Pangea'dan en çok Türkiye etkilenecek. Akdeniz'in tamamen kapanacağını ve yeni bir dağ kuşağı oluşacağını belirten Şengör, bu oluşumların şu anda bile yaşandığını belirtti.

Celal Şengör'ün açıklamalarına göre 10 milyon yıl sonra Türkiye ile Libya birleşecek. Türkiye ve Libya, kara komşusu olacak. Celal Şengör, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Mesela 10 milyon yıl sonra Libya ile öpüşüyoruz. Bugünkü hıza bak, biz gidip Libya ile birleşiyoruz. Ve yavaş yavaş Doğu Akdeniz kapanıyor."

kaynak: gerçek gündem

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Köyceğiz'de festival devam ediyor
Bölgesel

Köyceğiz'de festival devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 7 Temmuz 2024 tarihinde başlayan kitap, film ve sanat günleri etkinlikleri Atatürk Kordonu Festival Alanında devam ediyor.

Türkiye’ye yayılan örnek bir proje
Bölgesel

Türkiye’ye yayılan örnek bir proje

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın 100 Apartmana 100 Kütüphane uygulamasının tüm Türkiye’ye yayılan örnek bir proje olduğunu söyledi.

İzmir Ticaret Odası,  önemli bir esere imza attı
Bölgesel

İzmir Ticaret Odası, önemli bir esere imza attı

İzmir Ticaret Odası, bir asırı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İzmir’in rolünü anlatan önemli bir esere imza attı.

Muğla festivale doyuyor
Etkinlik

Muğla festivale doyuyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 7 Temmuz 2024 tarihinde başlayan kitap, film ve sanat günleri etkinlikleri Atatürk Kordonu Festival Alanında akşam saatlerinde gölün verdiği serinlikle devam ediyor.

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi
Bölgesel

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği” Kitap fuarı ile devam etti. 45 yayınevi, 39 yazarın, binlerce Kitap’ın yer aldığı kitap fuarı yoğun ilgi gördü.

Muğla'da kitap okuma keyfi doğayla buluştu!
Etkinlik

Muğla'da kitap okuma keyfi doğayla buluştu!

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, gönüllü gençleri ve eğitmenleriyle birlikte anlamlı bir etkinliğe imza attı.