Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur merkezinde bulunan İl Özel İdaresi yatırımlarını yerinde inceledi.
Burdur'a yapılan yatırım ve hizmetleri yakından takip eden Vali Öksüz, ilk olarak kısa süre içerisinde hizmete açılacak olan Öğretmenevi Ek Hizmet Binasında incelemede bulunarak, tamamlanan ve devam eden çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Eğitim yatırımlarına yerinde incelemede bulunan Vali Öksüz, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güçlendirme çalışmalarını, yapımı devam eden 16 derslikli Vali Dr. Süleyman Oğuz ilkokulu ile 4 derslikli Merkez Anaokulu inşaatı, 24 derslikli Kayışzade Hafız Osman Ortaokulu inşaatı ve Rehberlik Araştırma Merkezi inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Vali Öksüz, İlimizdeki sağlık yatırımı kapsamında da Bozkurt Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık İstasyonu inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Düzenlenen yatırım inceleme ziyaretlerine Vali Türker Öksüz'ün beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Uğur Üstün ve ilgili birim müdürleri yer aldı.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Vali Dr. Türker Öksüz, Yeşilova Niyazlar Köyü'nde düzenlenen Geleneksel Aşure etkinliğine katılarak Muharrem Ayı'nın ve Aşure Gününün önemini vurguladı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Yorumlar (0)