Burdur Valisi Türker Öksüz, merkeze bağlı Yazıköy Köyünde Jersey ırkı büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Güngör Ailesine ait işletmede incelemede bulundu.
Ziyaret sırasında işletme sahibi Halil Güngör'den Jersey ırkı ve süt verimi ile ilgili kapsamlı bilgi alan Vali Öksüz, tarım ve hayvancılık şehri ilimizde, bu tür işletmelerin varlığının çok önemli olduğunu vurgulayarak, süt üretimini katma değere dönüştürerek İlimiz ekonomisine katkıları dolayısıyla tebrik etti.
Gül Yolu Projesi tanıtım programı sonrası gerçekleşen ziyarette Vali Öksüz'ün yanı sıra Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Milletvekili İzzet Akbulut, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Levent Tokmaker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve kurum müdürleri yer aldı.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Vali Dr. Türker Öksüz, Yeşilova Niyazlar Köyü'nde düzenlenen Geleneksel Aşure etkinliğine katılarak Muharrem Ayı'nın ve Aşure Gününün önemini vurguladı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Yorumlar (0)