Burdur / Burdur

VALİ ŞILDAK KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Yarı Yıl Tatili Başladı İl Merkezi ve ilçelerimizdeki okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören 42 bin 103 öğrenci bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

VALİ ŞILDAK KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Yarı Yıl Tatili Başladı

İl Merkezi ve ilçelerimizdeki okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören 42 bin 103 öğrenci bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikye Özboyacı İlkokulunda öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldular. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden, karnelerini dağıtan Vali Şıldak, öğrencilere iyi tatiller dileyerek, sağlık içinde iki haftayı dinlenerek değerlendirmelerini, fırsat buldukça kitap okuyarak zinde bir şekilde okullarına dönmelerini istedi.

Öğrencilerin karne ve tatil sevinçlerine ortak olan Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’a karne dağıtımında İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Okul Müdürü Abdurrahman Sert, veliler ve basın mensupları eşlik ederek öğrencilere tek tek karnelerini takdim ettiler, velilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasında İlkokullar kategorisinde birinci olan Burdur Takımının üyesi Özboyacı İlkokulu Öğrencisi Tunahan Alp Özarslan’a hediye takdim eden Vali Şıldak, Karne dağıtımının ardından okul bahçesinde öğrenci, öğretmen ve velilere hitap etti.

Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada, “Bugün itibarıyla yarıyıl tatilimiz başlıyor, çocuklarımızı karneleri ile buluşturduk. Miniklerimizin heyecanını biz de 4’üncü sınıfta ve 1’inci sınıfta karnelerini birlikte inceleyerek, paylaşmış olduk.

Öncelikle hepinize iyi tatiller diliyorum. İyi bir şekilde dinlenmiş olarak ikinci dönem başında inşallah okullarınızda olacaksınız. Bu yıl ilimiz genelinde 42 bin 103 öğrencimiz 4 bine yakın öğretmenimizin gözetiminde ilk dönemi tamamlayarak, karnelerine kavuştular ve tatile ulaştılar. Herşeyden önce bu tatil döneminin çok verimli geçirilmesi, dinlenilmesi, sosyal ilişkiler yönünden çocuklarımızın gelişmesi ve bol bol okuyarak kitap sevgisiyle adeta kitaplara aşık olarak çocuklarımızın büyümesi biraz da veliler olarak bize düşen bir sorumluluktur. Bu okulda bulunan velilerimiz ve Burdur’un tamamında velilerimizin, vatandaşlarımızın, çocuklarına olan ilgisi, onların eğitime olan bakışı bize de güç ve cesaret veriyor. Aslında bu yıl ilk dönemi biz eğitim alanında Burdur’da dolu dolu yaşadık, dört dörtlük bir çabayla. Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) ile gerçekten okullarımızda samimi bir heyecan ve coşku oluştu. Bütün öğretmenlerimize, bütün eğitimcilerimize ve bütün değerli velilerimize bize olan destekleri ve bizi anladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. İkinci dönem göreceksiniz, 2020’ye o şekilde başladık, bu coşku ve inançla başladık, 2020 Burdur’da eğitim alanında çok daha fazla çıtanın yükseldiği, bütün alanlarda proje üretme, yenilikçi sınıf oluşturma ve başarıyı yakalama anlamında çocuklarımızın daha donanımlı, daha birikimli olarak buralardan mezun olacağı bir atmosfere dönüşecek. Çünkü birlik içinde hareket ediyoruz, herkesi dinliyoruz ve velilerimizin de desteğini alıyoruz. İnandığımız bu yolda, emin adımlarla yürüyoruz, bütün çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar bizim yarınlarımızın teminatı, o nedenle eğitime verdiğimiz önemle sizin de, değerli velilerimizin de, desteği hiç eksilmesin hep beraber en iyiye, en güzele ulaşmaya çalışalım. Bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller temenni ediyorum” dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı
Etkinlik

Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere karne dağıttı.

Bucak'ta 12 bin 741 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Bölgesel

Bucak'ta 12 bin 741 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kaymakam Erol Tanrıkulu ve beraberinde yer alan protokol üyeleri, Burdur’un Bucak ilçesinde Hüseyin Türker Ortaokulu'nda öğrenciler karne sevincine ortak oldular.

Kızılkaya'da karne töreni mutluluklarına ortak oldular
Bölgesel

Kızılkaya'da karne töreni mutluluklarına ortak oldular

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Beldesi'nde 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim yılının yarıyıl tatile girdiği gün nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi.

Burdur'da karne heyecanı sevinçlerine ortak oldular
Bölgesel

Burdur'da karne heyecanı sevinçlerine ortak oldular

Burdur Valisi Ali Arslantaş ve beraberinde yer alan protokol üyeleri USO İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım programına katılarak öğrenciler ve velilerin karne sevinçlerine ortak oldular.

BUCAK’TA ÖĞRENCİLER İLK YARI KARNELERİNİ ALDILAR
Etkinlik

BUCAK’TA ÖĞRENCİLER İLK YARI KARNELERİNİ ALDILAR

Bucak’ta 11.902 Öğrenci Karnelerini Aldı 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Ülke genelinde 18 milyon öğrenci karne alırken Bucak’ta da 11.902 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Burdur’da 43 bin 386 öğrenci karne aldı
Etkinlik

Burdur’da 43 bin 386 öğrenci karne aldı

Burdur'da, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 255 okulda 43 bin 386 öğrenci karne aldı. Burdur'da eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla merkeze bağlı Kayış Köy Ortaokulu ve İlkokulu ile Çine Köyü İlkokulunda tören düzenlendi.