Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz'la birlikte Haziran ayından itibaren Yeşilova İlçesinde hizmet vermeye başlayan Salda Lavanta Tepesi Uygulama Oteli'nde incelemede bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından hazırlanan "Salda Gölü Çevresinde Turizm Altyapısının Geliştirilmesine Akademik Bakış Uygulama Oteli" projesi kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı destekleriyle kazandırılan uygulama oteli bölge
turizmine konaklama alanında hizmet veriken ayrıca Yeşilova İsmail Akın Turizm Meslek Yüksekokulunda Turizm Rehberliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Aşçılık programlarında okuyan öğrencilerinin uygulamalı eğitim almalarına olanak sağlıyor.
Vali Öksüz, "Salda Gölü Manzaralı Bisiklet Yolu" incelemelerinin ardından bölgede hizmet vermeye başlayan uygulama oteline geçerek tesis, sunulan hizmetler ve Meslek Yüksekokulu, öğrenci durumu ve bölümlerle ilgili kapsamlı bilgi aldı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Burdur Valisi Türker Öksüz liderliğinde Gölhisar İlçesinde düzenlenen güvenlik ve değerlendirme toplantısında, kurum müdürleri, muhtarlar ve STK temsilcileri, ilçede yürütülen çalışmaları, projeleri ve güvenlik hizmetlerini ele alarak koordinasyon sağladılar.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Afyonkarahisar İlinde gerçekleşen 8. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısına katıldı. Devamı haberimizde...
Burdur'lu Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, bir dizi ziyaretler için 19 Ekim 2023 Perşembe günü Burdur’a geliyor.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Bakibey Konağı ve Mehmet Akif Ersoy İstiklal Mücadelesi Kültür Evi'nde incelemede bulundu. Devamı haberimizde..
Burdur Valisi Türker Öksüz, 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programları çerçevesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreni'ne katıldı. Devamı haberimizde..
Yorumlar (0)