SALDA KAYAK MERKEZİNE DÖRT GÖZLE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR...
Yeşil, beyaz ve mavinin iç içe olduğu eşsiz manzaralar eşliğinde kayak severleri ağırlamaya hazırlanan, Kış Turizminin bölgedeki adreslerinden Salda Kayak Merkezi’nde sezon açılması dört gözle bekleniyor.
Beklenen karın yağmasını bekleyen ve beyaza bürünmesini bekleyen İlimiz Yeşilova İlçesi, Eşeler Yaylası Tınaztepe mevkiinde yer alan Salda Kayak Merkezi’nde sezon hazırlıkları sürüyor.
SALDA KAYAK MERKEZİ
Burdur’a 77, Yeşilova ilçesine ise 14 kilometre mesafede 1900 metre rakımda bulunan kayak merkezi, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla kullandığı Antalya-Denizli güzergahında, Burdur, Denizli ve Antalya illerinin ortasında yer alıyor.
Kayak Merkezi 860 metre uzunluğunda teleski hattı ve uzunlukları 1.000 ile 1.600 metre arasında değişen, her seviyeden kayakçıya hitap eden 3 pist ile kayak ve snowboard yapma fırsatı sunuyor.
Kayak merkezinde, kafeterya, restoran hizmetleri, kayak takımı ve kızak temini, teleski ve pist hizmetlerinin yanı sıra, 17 kişilik konaklama tesisi bulunmaktadır.
#saldakayakmerkezi
#kayakmerkezi
#burdur
#salda
#yeşilova
#saldagölü
Salda Kayak Merkezi'nde kar yağışı 20 santimetreye ulaştı. Pistler kayak için yeterli kar kalınlığına ulaştığında açılacak. Restoran ve kafeterya bölümü ise halka açık.
Kar hasreti çeken Burdur Yeşilova Salda kayak merkezine Kar yağışı başladı.
Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi'nde 2 kızak pisti yarıyıl tatili için hazırlandı.
Burdur’da bulunan Salda Kayak Merkezi, mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü.
Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Kayak Merkezine 2020 yılı kış sezonunun ilk karı düştü. Son günlerde yurt genelinde etkili olan soğuk hava, Yeşilova Salda’ya ilk kar yağışına sebep oldu.
Geçtiğimiz haftalarda Karamanlı Belediyesi Salda Kayak Merkezine ücretsiz otobüs seferleri başlatarak kış turizmine destek vermişti.
Yorumlar (0)