Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, sohbet, tesbihat ve dua yer alıyor.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
Bucak İlçe Müftülüğü, 7 Haziran Cuma günü saat 21:00'da Müftülük Konferans Salonu'nda 'Kudüs Gecesi' ve 'Kudüs Davamız' konferansı düzenliyor.
Bucak İlçe Müftülüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle ilçede evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde eşlere çiçek ve hediyeler takdim edilirken, uzun ve mutlu bir evlilik hayatının önemi vurgulandı.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Aile Her Şeydir" konulu konferans büyük ilgi gördü.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri gerçekleşti.
Bucak'ta Hacı Ömerağa Camii, Kadir Gecesi'ni coşkuyla ihya etti. Geceye yoğun katılım gerçekleşti. İlçe Müftüsü İbrahim Keser'in vaazı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası tövbe ve istiğfar yapıldı. Sakalı şerif ziyareti de yoğun ilgi gördü.
Yorumlar (0)