Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zeytinpark Eğitimleri programı kapsamında vatandaşlara Bahçe Peyzajı Eğitimi verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zeytinpark’ta vatandaşlara yönelik ücretsiz eğitim vermeye devam ediyor. Zeytinpark Eğitimleri programı kapsamında, Bahçe Peyzajı Eğitimi gerçekleştirildi. Zeytinpark Eğitim Salonu’ndaki eğitimde katılımcılara ekolojik, doğal, sosyal, kültürel, çevresel, ekonomik, teknolojik ve iklimsel yakın çevre ilişkileri hakkında bilimsel veriler doğrultusunda bilgiler verildi. Eğitimde, bitkisel, coğrafik ve yenilikçi sürdürülebilirlik, insan, flora ve fauna ilişkisini ön planda tutarak ihtiyaçlara göre çalışmaların nasıl gerçekleşmesi gerektiği anlatıldı.
Antalya'nın yeşil alanlarının daha estetik ve işlevsel olmasına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen eğitimde ayrıca yeşil alanların ve parkların daha sürdürülebilir olması ve Antalya'nın doğal ve kültürel zenginliklerinin korunması hedefleniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar 0242 345 00 14 numaralı telefonu arayarak iletişime geçip, eğitimlerle ilgili bilgi alabiliyor. Ayrıca eğitimlerin detaylarına Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan www.antalya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)